Bundesliga, 32. kolo, 05.05.2024, 17:30 h
Eintracht Frankfurt
Eintracht Frankfurt 1:5 Bayer Leverkusen
Bayer Leverkusen

Čudesni Bayer Leverkusen 'razbio' Eintracht i izjednačio Benficin rekord neporaženosti

Petar Jenjić • nedjelja, 05.05.2024.

U utakmici 32. kola njemačke Bundeslige, nogometaši Bayer Leverkusena slavili su na gostovanju kod Eintracht Frankfurta i stigli do 48. uzastopne utakmice bez poraza...

U periodu između 1963. i 1965. godine nogometaši Benfice upisali su 48 uzastopnih utakmica bez poraza u svim natjecanjima, a danas smo mogli svjedočiti izjednačenju tog zaista nevjerojatnog nogometnog rekorda.

Igraj na Bundesligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Novi prvak Njemačke, Bayer Leverkusen, imao je neugodno gostovanje kod Eintrachta, ali odradio ga je odlično i slavio s 1:5. Time je došao do poravnanja Benficinog rekorda kojeg mogu srušiti u uzvratnom dvoboju polufinala Europske lige protiv Rome.

Gosti iz Leverkusena poveli su u 12. minuti susreta kada je sjajnim udarcem s 20 metara mrežu zatresao Granit Xhaka. Prednost Bayera trajala je točno 20 minuta prije nego je domaćin došao do poravnanja.

Ubacio je Fares Chaibi, gosti nisu uspjeli napraviti ofsajd zamku što je iskoristio Hugo Ekitike koji glavom skreće loptu u mrežu. Patrick Schick vratio je Bayer u vodstvo u finišu poluvremena nakon centaršuta Adama Hložeka.

U drugom poluvremenu gostujući sastav prelomio je utakmicu u svoju korist. Prvo je u 58. minuti iz penala zabio Exequiel Palacios, dok je pobjedu potvrdio Jeremie Frimpong u 72. minuti, pet minuta nakon ulaska u igru. Pobjedu je iz novog penala potvrdio Victor Boniface.

Josip Stanišić odgledao je pobjedu svoje momčadi s klupe, kao i Hrvoje Smolčić poraz Eintrachta.