Supersport Prva NL, 26. kolo, 14.04.2024, 14:00 h, Bijelo Brdo
Suci: Ante Terzić (Split), Bruno Geller (Sveti Ivan Zelina), Bruno Premužaj (Varaždin)
Toni Kolega 3'
Josip Majić 34' (11m)
Ivan Delić 87'
Šibenik

[VIDEO] Šibenik nastavlja nizati pobjede, borba za vrh SuperSport Prve NL se nastavlja

Mihaela Bradovski, Petar Jenjić • nedjelja, 14.04.2024.

Sedmu uzastopnu pobjedu upisao je Šibenik koji je danas slavio na gostovanju kod BSK Bijelog Brda. Tako je ostao na dva boda zaostatka za prvim mjesto u SuperSport Prvoj NL...

Dominik Pavlek
46'
4
Dorian Rudić
58'
24
Marko Janković
67'
14
Mateo Mendeš
67'
16
Stevan Nikolić
82'
David Toševski
68'
28
Ivan Roca
69'
19
Ivan Delić
85'
2
Bruno Brajković
90'
16
Kristijan Pavičić
90'+1'
Mario Carević

Nogometaši Šibenika upisali su novu pobjedu u SuperSport Prvoj NL i vratili se na dva boda zaostatka za Zrinskim Osječko 1664. Danas su na neugodnom gostovanju kod BSK Bijelog Brda slavili s 1:3 i upisali sedmo uzastopno slavlje.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Sjajan start Šibenčana i postignut pogodak već u trećoj minuti, Carlos Torres je prošao lijevom stranom i ubacio pred gol gdje je Toni Kolega koji je lako zabio.

Pet minuta kasnije, još jedna prilika za Šibenčane, Torres je bio u dobroj poziciji, ali je sjajno blokiran. Prije toga Ilija Đilas je obranio udarac Josipa Majića.

Dobra obrtana vratara BSK-a u 32. minuti, Ivan Božić je bio iskosa na 5-6 metara, pucao je snažno, ali obranio je domaći vratar. Odmah nakon toga penal za goste, Marko Dobrijević srušio je Božića i nikakve dvojbe nije bilo. Siguran je s 11 metara bio Majić.

Smanjuje domaćin u 41. minuti. Ubačena je lopta s lijeve strane na drugu vratnicu, obrana Šibenčana bila je statična i to koristi Dobrijević koji iz blizine zabija. Na isteku prvog poluvremena Šibenčani su imali još jednu šansu, no Torres je pogodio okvir gola

Jako su domaći protestirali u 56. minuti kada je Filip Mekić zaradio drugi žuti karton nakon jednog starta, a BSK ostao s deset igrača. Đilas je nakon toga imao nekoliko dobrih intervencija, prvo je pucao Majić, a nešto kasnije i Božić, no obranjena su oba udarca.

Tražili su gosti penal nakon sat vremena igre, no sudac se nije oglasio. Zbog prigovora je žuti karton dobio Josip Knežević.

U 66. minuti glavom je pucao Roberto Punčec, ali to nije išlo u okvir gola. U 80. minuti jako je dobro pucao Hrvoje Plum iz slobodnog udarca. Nije bilo loše, ali otišlo je kraj stative.

Kako ne bi bilo nikakve dvojbe oko pobjednika, pobrinuo se u 87. minuti Ivan Delić koji je ušao u igru oko dvije minute ranije.