Premier liga, 33. kolo, 13.04.2024, 18:30 h
Bournemouth
Bournemouth 2:2 Manchester United
Manchester United

Manchester United ponovno bez pobjede, od poraza se spasio iz kontroverznog kaznenog udarca

Mario Borko • subota, 13.04.2024.

Subotu u Premier ligi zaključili su Bournemouth i Manchester United. Cherriesi su dva puta vodili, ali Bruno Fernandes spasio je svoju momčad od poraza...

Ni drugi puta ove sezone Manchester United nije uspio savladati Bournemouth. Nakon što su Cherriesi u prosincu s 0:3 pobijedili na Old Traffordu ovoga puta su na svom Dean Courtu dva puta imali prednost, ali završilo je 2:2.

Igraj na utakmice Premier lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Dominic Solanke igra nogomet karijere, a svoj 17. pogodak ove sezone postigao je tako što je u 16. minuti Willyja Kambwalu driblingom bacio na stražnjicu i s vrha šesnaesterca precizno pogodio za 1:0. S druge strane Bruno Fernandes je u odličnoj, a u 31. minuti lijepo je zabio za izjednačenje. Portugalcu je ovo treća utakmica u nizu u kojoj postiže zgoditak.

Kambwalu je u posljednjim utakmicama dobio povjerenje Erika Ten Haga, a danas ga nije opravdao. 19-godišnjak nije dobro zatvorio Justina Kluiverta, Nizozemcu je ostavio i vremena i prostora, a on je to u 36. minuti iskoristio za novo vodstvo svoje momčadi.

United se poraza spasio u 65. minuti, Kobbie Mainoo je šutirao, udarac je blokirao Ryan Christie, a od bloka se lopta odbila u ruku Adama Smitha. Dojam je da je ruka bila uz tijelo, ali Tony Harrington pokazuje na bijelu točku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Fernandes, za pokazalo se konačnih 2:2.

Crveni vragovi su sedmi s 50 bodova, isto toliko ima i šestoplasirani Newcastle. Ovo je za njih bila četvrta utakmica bez pobjede, a idući vikend na Wembleyju ih čeka polufinale FA kupa protiv Coventryja.

Bournemouth je ostao 12. s 42 boda. Do kraja sezone borit će se za što bolji plasman, a u idućem kolu gostuje kod Aston Ville.