SuperSport HNL, 26. kolo, 09.03.2024, 15:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Mario Zebec (Varaždin), Sanja Rođak-Karšić (Podravske Sesvete), Nikola Kečkiš (Virovitica)
3:0(0:0) Rudeš
Rudeš

[VIDEO] Lokomotiva u drugom poluvremenu slomila otpor Rudeša

Branimir Korać • subota, 09.03.2024.

Lokomotiva nije dopustila iznenađenje i rutinski je upisala pobjedu protiv Rudeša. Slavila je s 3:0, a posebno raspoložen bio je dvostruki strijelac Marin Šotiček...

Nakon pobjede u prošlom kolu protiv Gorice, Rudeš se nakrcao samopouzdanjem i s vjerom u uspjeh ušao je u ovu utakmicu. Međutim, nakon ravnopravnih sat vremena igre, Lokosi su preuzeli stvari u svoje ruke, došli do tri pogotka i uvjerljive pobjede.

U prvom poluvremenu Rudeš je bio taj koji je imao konkretnije prilike i to obje u 20. minuti, prvo je Čavlina obranio pokušaj Ćorića, a zatim je Krušlin pucao pokraj gola.

Lokomotiva je imala dvije situacije preko Šotičeka, no njegov prvi pokušaj završio je u bloku dok je drugi završio u rukama Markovića.

Drugo poluvrijeme, posve drugačija priča. Ponovno je Rudeš zaprijetio i to preko Pavkovića koji je nakon kornera pucao pokraj gola.

U 57. minuti Lokomotiva je povela. Iz kornera je ubacio Mudražija i pogodio glavu Marića koji se nije morao niti pomaknuti, samo je skrenuo loptu u mrežu.

Rudeš je tu potpuno nestao i Lokomotiva je nizala prilike. Marković je fantastično obranio jedan pokušaj Mudražije iz blizine da bi dvije minute kasnije Mudražija poslao loptu u mrežu, međutim zbog opasne igre pogodak nije priznat.

Zato je priznat onaj u 71. minuti kada je Čop proigrao Mudražiju, ovaj dao povratnu za Šotičeka, a on lakoćom zabija.

Sjajni Šotiček stavio je točku na i iz odličnog kontranapada kada je u 79. minuti zaključio priču.

Zaslužena pobjeda Lokosa, Rudeš se dobro držao do prvog pogotka.