SuperSport HNL, 21. kolo, 02.02.2024, 17:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Duje Strukan, Luka Pajić, Kristijan Novosel: 4. sudac: Mateo Erceg

[VIDEO] Izgleda da ne može drugačije: Novi remi Lokomotive i Varaždina

Petar Jenjić • petak, 02.02.2024.

Odigrana je prva utakmica 21. kola SuperSport HNL-a. U Kranjčevićevoj su snage odmjerili Lokomotiva i Varaždin, no pobjednika ni ovoga puta nije bilo...

Pet zadnjih međusobnih utakmica u SuperSport HNL-u između Lokomotive i Varaždina završilo je remijem, od čega tri bez pogodaka. Pogađate kojim je rezultatom završilo danas? 0:0. Nešto konkretnija bila je Lokomotiva koja je imala bolje šanse, ali i poništen pogodak, no nije bilo promjene rezultata.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prva šansa stigla je u petoj minuti kada je nakon slobodnog udarca glavom pucao Branimir Kalaica, ali Oliver Zelenika je odbio u korner. Pet minuta ksanije volej Marina Leovca, no ravno u vratara Varaždina.

Najbolju šansu gosti su imali u 12. minuti kada je pucao Karlo Lusavec, no otišlo je malo iznad grede. Sedam minuta kasnije odlična kombinacija zagrebačke momčadi, a završnica Matea Marića nije bila najbolja. Otišlo je kraj gola.

Do kraja prvog poluvremena nismo vidjeli previše toga, a izdvajaju se dvije dobre situacije Lokomotive, ali oba udarca završila su u čvrstom bloku varaždinske obrane.

Činilo se da je Lokomotiva povela odmah početkom nastavka kada je lijepo pogodio Robert Mudražija s ruba 16 metara u suprotni kut, ali bio je ipak malo ispred obrane gostiju.

Odmah pokušaj odgovora na drugoj strani, pucao je Tomislav Gudelj, ali Nikola Čavlina odlično je obranio.

Iz 72. minute izdvaja se jako dobar pokušaj Michelea Šege, ali završio je ravno u Čavlini. Deset minuta kasnije odlična šansa za Lokose, Feta Fetai je snažno opalio s 11 metara pod gredu, no Zelenika je uspio odbiti

Oštra lopta i šansa Jona Mersinaja u 86. minuti, ali odlazi kraj gola. Deblji kraj izvukao je Zelenika kojeg je upravo Mersinaj zahvatio koljenom. Srećom bez većih posljedica.