SuperSport HNL, 20. kolo, 28.01.2024, 15:00 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Ante Terzić (Podstrana), Hrvoje Radić (Split), Goran Perica (Šibenik)
Duje Čop 51' (11m)
Lokomotiva

[VIDEO] Lokomotiva nakon Dinama srušila i Goricu, dobro izdanje Čabrajinih igrača

Branimir Korać • nedjelja, 28.01.2024.

U prvom današnjem susretu 20. kola SuperSport HNL-a Lokomotiva je u gostima kod Gorice upisala pobjedu 2:1. Ovom pobjedom samo je potvrdila dobar nastup i tri boda iz dvoboja protiv Dinama...

Vrlo dobra Lokomotiva u Velikoj Gorici, većim dijelom susreta je dominirala, bila je bolja i opasnija te je na kraju zaslužila sva tri boda.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon odličnog nastupa i pobjede protiv Dinama, Lokomotiva je i protiv Gorice dobro izgledala i stvarala prilike. Goričani su već u prvom poluvremenu mogli biti potopljeni, ali odličnim reakcijama Ivan Banić sačuvao je svoju mrežu.

Na pogotke se nije dugo čekalo. Već u prvih 20 minuta viđen je po jedan na svakoj strani.

U 15. minuti Lokomotiva je povela. Lijepa akcija Lokosa i vodstvo 1:0, Goričan je dobro na lijevu stranu dao za Leovca koji šalje povratnu loptu na Mudražiju, a on s desetak metara pogađa za vodstvo.

Već četiri minute kasnije Gorica je stigla do poravnanja. Ubačena lopta u 16 metara došla je na drugu stranu do Štigleca koji prebacuje za Matavža, a on glavom pogađa za 1:1.

Do kraja prvog dijela Lokomotiva je bila bolji protivnik i stvorila je nekoliko jako dobrih prilika.

U 29. minuti Banić je sjajno obranio snažan udarac Mudražije s desetak metara, a nakon toga i udarac Mersinaja glavom.

I Krivak se našao u izvrsnoj poziciji u 39. minuti kada je došao sam pred Banića, ali nije ga uspio nadmudriti pa je na odmoru ostalo 1:1.

Odmah na početku drugog poluvremena Lokomotiva je dobila kazneni udarac. Tek što je ušao u igru Sekou je neoprezno s leđa u 16 metara srušio Mudražiju i dosuđen je kazneni udarac. Mirno ga je izveo Duje Čop i doveo Lokomotivu u vodstvo.

Lokomotiva je potpuno kontrolirala utakmicu i Gorica je rijetko prijetila. Uspjela je u 74. minuti doći do odlične situacije preko Solde koji je opalio s 13-14 metara, pozicija je bila dobra, ali ne i udarac.

Do kraja susreta promjena nije bilo, ostalo je 1:2 za zasluženo slavlje Lokomotive.