Bundesliga, 13. kolo, 24.01.2024, 20:30 h
Bayern
Bayern 1:0 Union Berlin

Union Berlin poražen u Münchenu, Bjelica zaradio isključenje zbog šamaranja zvijezde Bayerna

Petar Jenjić • srijeda, 24.01.2024.

Bayern je na domaćem terenu svladao Union Berlin s minimalnih 1:0. Utakmicu je obilježilo isključenje Nenada Bjelice koji je zbog ruke u lice Leroyu Saneu zaradio crveni karton...

Odigrana je zaostala utamica 13. kola njemačke Bundeslige između Bayerna i Union Berlina. Na prepunoj Allianz Areni domaćin je slavio s 1:0 i došao na četiri boda zaostatka za vodećim Bayer Leverkusenom.

Igraj na njemačku Bundesligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nenad Bjelica je bio prisiljen napraviti zamjenu u 26. minuti kada je igru napustio Kevin Volland, a ušao je Kevin Behrens. Nekoliko šansi imali su domaći u toku prvog poluvremena, no rezultat se nije mijenjao.

Prvo je u šestoj minuti u prilici bio Matthijs de Ligt čiji je udarac obranio gostujući vratar. Na odbijancu je bio Dayot Upamecano, no ponovno je Frederik Ronnow na pravom mjestu. U 23. minuti Kingsley Coman imao je šansu, ali nije loptu uspio usmjeriti u okvir gola.

Odmah početkom nastavka domaćin je došao do vodstva, Harry Kane je pucao, lopta je završila na okviru gola i odbila se do Raphaela Guerreira koji dolazi do svog drugog pogotka u klupskom dresu.

Činilo se da je sedam minuta Bayern stigao do drugog pogotka, no gol Harryja Kanea poništen je zbog zaleđa Leroya Sanea. Berlinčani su imali šansu u 72. minuti preok Jeromea Roussillona, no udarac nije bio dovoljno jak za nešto više.

I onda trenutak koji je obilježio utakmicu u negativnom smislu. Bjelica nije htio odmah vratiti loptu Leroyu Saneu koji je želio izvesti aut, nego mu je u naguravanju gurnuo ruku u lice. Zbog toga je zaradio isključenje, a vjerojatno i suspenziju na više utakmica.