Cibosi došli do 13. pobjede protiv zadnjeplasiranog Bosca

Filip Mihoković • petak, 12.01.2024.

Košarkaši Cibone pobijedili su Bosco u 16. kolu Premijer lige. Vukovi su do 13. pobjede u domaćem prvenstvu došli protiv posljednjeplasirane momčadi rezultatom 67:77.

Prvi susret 16. kola Premijer lige prošao je bez iznenađenja. Trećeplasirana Cibona svladala je posljednjeplasirani Bosco te tako došla do svoje 13. pobjede u domaćem prvenstvu. Cibosi su nadmašili košarkaše Bosca u drugoj četvrtini 16:31, a stvoreno vodstvo nisu ispuštali do kraja susreta. Na kraju je u srazu dviju zagrebačkih momčadi slavila 67:77.

Igraj na Hrvatska - Španjolska na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Cibona nije dobro ušla u susret. Momčad Dina Repeše dozvolila je Boscu niz od šest neuzvraćenih poena na kraju prve četvrtine te je ušla u drugu s četiri poena zaostatka. Međutim, u drugoj četvrtini izašla je na vidjelo individualna razlika između dva suparnika. Cibosi su u drugoj od četiri faze utakmice utrpali 31 poen u odnosu na Boscovih 16, a stvorenu razliku održali su do kraja utakmice.

U drugom poluvremenu Bosco je prijetio povratkom u susret, no nije uspio zaustaviti raspoložene košarkaše Cibone. Cibosi su na svaki koš Bosca odgovorili vlastitim poenima te na kraju slavili, iako su košarkaši domaći šuterski nadmašili goste u posljednjoj fazi susreta 19:16.

U pobjedi zagrebačkih 'Vukova' posebno su impresivni bili Ivan Perasović i Domagoj Vuković. Perasović je ubacio 22 poena, a tome je pridodao i šest skokova i četiri asistencije, dok je Vuković ostvario učinak od 19 poena, 13 skokova i tri asistencije.

Sjajnom duetu Cibone pridružio se i Ivan Majcunić s učinkom od 13 poena, šest skokova i četiri asistencije, a najbolji kod domaćina bio je Marat Kos s 15, dok su Ante Krapić, Roko Lukić i Branden Bunn ubacili po 11 poena.

Cibona je pobjedom protiv Bosca nakratko skočila na drugo mjesto Premijer lige ispred Splita koji još nije odigrao svoj susret 16. kola protiv Dubrave. Vukovi će se sada početi pripremati za okršaj protiv Partizana u 16. kolu ABA lige, a Bosco će u sljedećem kolu Premijer lige pokušati iznenaditi vodeći Zadar.