Supersport Prva NL, 6. kolo, 15.09.2023, 16:00 h, Gradski vrt, Osijek
Suci: Toni Dadić, Vinko Podrug, Nikola Kamenarić; 4. sudac: Ivan Vučković
Niko Gajzler 77', 86'
Orijent

Krimeja slavi Niku Gajzlera, preokret Orijenta kod Zrinskog!

Petar Jenjić • petak, 15.09.2023.

Orijent 1919 stigao je do druge uzastopne pobjede u SuperSport Prvoj NL. Nakon slavlja protiv vodećeg Šibenka, svladao je i drugoplasirani Zrinski Osječko 1664 nakon preokreta u zadnjih 13 minuta...

Ajdin Mujagić
73'
11
Sadik Škrijelj
85'
18
Tomislav Glavan
87'
7
Stjepan Salapić
87'

Dominik Simčić
46'
24
Tino Agić
67'
8
Niko Gajzler
68'
19
Nino Mohorovičić
81'
6
Franjo Lazar
87'
Fausto Budicin

Nakon što u prva četiri kola nisu znali za pobjedu, nogometaši Orijenta u prošlom su svladali na domaćem terenu vodeći Šibenik, a danas su stigli do nova tri boda kod trenutno drugoplasirane momčadi - Zrinski Osječko 1664.

Igraj na SuperSport Prvu NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prvih sat vremena praktički smo gledali uspavanku. Domaćin je uspio povesti, ali uslijedio je potpuni preokret Orijenta koji sve do 77. minuti nije imao praktički nijednu šansu. Ukazao se Niko Gajzler koji je dva puta poentirao za konačnih 2:1 gostiju.

Odmah na samom početku prilika za domaću momčad, pucao je Dominik Dogan, no obranio je gostujući vratar. Nino Mohorović još je jednom morao reagirati u 27. minuti kada je Ivan Jajalo lukao izveo korner, a on je odbio u novi udarac iz kuta.

Što se tiče ostatka prvog poluvremena, domaćin je potpuno umrtvio igru i Orijent baš ništa nije mogao prema naprijed. Međutim, s obzirom na to da ni Zrinski nije imao previše prilika, možemo reći da je prvih 45 minuta definitivno za zaborav.

Domaćin je agresivnije krenuo u nastavak susreta, a to je uspio okruniti u 56. minuti. Ubacio je Bruno Unušić s desne strane oštro na peterac gdje se našao Dominik Dogan i skrenuo u mrežu. Zrinski je bolje stajao na terenu, uputio nekoliko udaraca, ali ipak ne toliko opasnih.

Iz prve prave prilike Orijent je stigao do poravnanja u 77. minuti susreta. Andrija Bubnjar lijepo je prošao po desnoj strani i ubacio u peterac gdje se našao neometani Niko Gajzler i skrenuo je u mrežu. Strijelac je ušao u igru devet minuta ranije.

Potpuni preokret stigao je u 86. minuti. Odlična polukontra gostujuće momčadi, Dominik Simčić je uposlio Gajzlera koji iz blizine skreće loptu u mrežu za svoj drugi pogodak na susretu. Do kraja se rezultat više nije promijenio, a Mario Tadejević morao je napustiti igru zbog ozljede na nosilima.

Ajdin Mujagić zabio je gol u 99. minuti, ali bio je malo ispred protivničke obrane.