SuperSport Hrvatska nogometna liga, 36. kolo, 28.05.2023, 17:00 h, Gradski stadion u Poljudu
Šibenik

Hajduk pobjedom počastio Subu za oproštaj i ispratio Šibenik iz SuperSport HNL-a

Krešimir Milić • nedjelja, 28.05.2023.

Svečano je danas bilo na Poljudu, a fešta se zaključila pobjedom Hajduka 3:0. Oproštaj Sube, proslava Kupa s navijačima i kraj sezone zaključen slavljem...

Mislav Matić
70'
31
Josip Baturina
75'
11
Ivan Dolček
75'
14
Barnabas Moses Zambrang
75'
25
Doni Grdić
87'
Damir Čanadi

Pretposljednja utakmica sezone u SuperSport HNL-u nije nosila nikakav rezultatski imperativ, ali je onaj emotivni. Igračku karijeru je danas na utakmici Hajduka i Šibenika u 36. kolu zaključio legendarni vratar Danijel Subašić. Tamo gdje je sve počelo u besprijekornom sportskom putu danas je i došlo svome kraju.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Svečano je bilo u Splitu tijekom cijelog dana. Od jutra su se navijači fotografirali s Rabuzinovim suncem kojeg su Splićani obranili prošle srijede na Rujevici protiv Šibenika. Slavio se i stoti nastup Marka Livaje u dresu Hajduka, a ipak onaj trenutak u 24. minuti bio je najposebniji na susretu posljednjeg kola ove sezone.

Subu je danas došlo pozdraviti više od 18 tisuća navijača. Stalo je sve simbolično u 24. minuti kao sjećanje na njegovog velikog prijatelja Hrvoja Čustića za kojeg je tijekom cijele karijere ispod dresa uvijek nosio posvetu.

Subin oproštaj bio je emotivan, a posljednja utakmica završila baš kako bi svatko priželjkivao na njegovom mjestu. Slavili su Splićani s 3:0 i ispratili Šibenik prema drugoj ligi gdje su već krenuli službeno u prošlom kolu.

Prvi dio prošao je bez golova iako je Marko Livaja zatresao mrežu u 34. minuti, ali taj pogodak je poništen. U 54. minuti pao je prvi gol kad je Livaja sjajno proigrao Roka Brajkovića koji je matirao Antonia Đakovića za 1:0.

Na 2:0 povisio je Jan Mlakar nakon ubačaja Yassinea Benrahoua iz kornera u 64. minuti. Osim u asistente, upisao se Benrahou i u strijelce. Proigrao ga je Filip Krovinović, a onda je s 13 metara sjajno pogodio preko Đakovića za 3:0.

Tako je Hajduk slavljem zaključili dan od fešte na Poljudu te "počastio" Šibenčane visokim porazom prije prelaska u niži rang.