SuperSport Hrvatska nogometna liga, 22. kolo, 19.02.2023, 17:10 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Tihomir Pejin, Goran Pataki, Dino Knez, 4. sudac: Mateo Erceg; VAR: Fran Jović, Luka Pušić

Petar Jenjić • nedjelja, 19.02.2023.

Nogometaši Hajduka stigli su do nove prvenstvene pobjede. Danas su na Poljudu bili bolji od Gorice s 2:1, a sva tri gola vidjeli smo u drugom poluvremenu...

Hajduk je stigao do pobjede protiv Gorice 2:1, ukupno treće u drugom dijelu sezone. Momčad Ivana Leke ponovno je bila daleko od idealnih igara, možda donekle i razumljivo kada uzmemo u obzir veliki broj izostanaka.

Gorica je zabila svoj prvi gol još od kraja prošlog listopada, ali ni to joj nije pomoglo da dođe barem do boda. Domaćin se uspio izvući i uzeti tri boda.

Nismo vidjeli puno toga u prvom poluvremenu. Čak je više šansi imala gostujuća momčad. Mogu se izdvojiti udarci u okvir Josipa Mitrovića i Jurice Pršira koji nisu stvorili preveliku prijetnju.

Najbolja se čini prilika nakon kornera Gorice kada je Ante Matej Jurić ostao neometan na petercu i pucao glavom, ali nije dobro zahvatio loptu pa je ona otišla malo kraj gola.

Hajduk nije pokazao puno. U nekoliko je navrata opasno došao do gola protivnika, ali konkretne šanse nije bilo. Onda kada je bilo, igrači su bili u nedozvoljenoj poziciji.

Ništa se nije događalo do 58. minute. Tada je Ferro s polovice terena poslao dugačku loptu prema golu Gorice. Letjela je u sami gornji kut Goričinog gola pa je Božidar Radošević morao odbiti u korner.

Iz tog kornera ubacio je Marko Capan, a najviši u skoku bio Marko Livaja koji je glavom skreće u gol. Samo pet minuta kasnije Gorica je izjednačila.

Gosti su zabili na isti način. Ubacio je Jurica Pršir, a glavom zabio Slavko Bralić. Gorica je zadnji put zabila gol 31. listopada protiv Slaven Belupa.

Mat situacija za Goricu stigla je u 78. minuti. Sjajna prilika za Nikolu Vujnovića koji je izašao pred Sentića, ali pucao je pored gola. I onda odmah na drugoj strani, stigla je kazna.

Yassine Benrahou uposlio je Nikolu Kalinića, a ovaj snažnim udarcem malo unutar kaznenog prostora probio Radoševića i zabio za novo vodstvo svoje momčadi.

Pokušavala je Gorica u završnici, ali bez uspjeha. Još je Livaja mogao podebljati vodstvo svoje momčadi, no Bralić je očistio loptu s gol linije.