SuperSport Hrvatska nogometna liga, 18. kolo, 22.01.2023, 17:10 h, Gradski stadion Varaždin
Suci: Dario Bel (Osijek), Kristijan Novosel (Valpovo), Ivan Janić (Ilok)

Sadržajan dvoboj u Varaždinu, nedostajali samo pogoci, tresao se okvir gola

Mihaela Bradovski • nedjelja, 22.01.2023.

Zaključeno je 18. kolo SuperSport HNL-a susretom između Varaždina i Lokomotive. Pobjednika nije bilo, završilo je 0:0...

U 2023. godini odigrano je šest utakmica u SuperSport HNL-u, a njih čak pet završeno je remijem. Uz četiri remija iz ovog 18. kola, remizirali su i u odgođenom susretu 17. kola Gorica i Varaždin. Jedini koji je stigao ove godine do pobjede je Hajduk koji je s 2:1 bio bolji od Šibenika iako je i tu mogao biti remi.

U zadnjem susretu kola Varaždin je ugostio Lokomotivu i u zanimljivom dvoboju remizirali su 0:0. Lokosi su dva puta pogađali vratnicu, Varaždin jednom i to u 94. minuti kada je Čavlina odahnuo nakon što mu se lopta odbila u ruke.

U osmoj minuti Lokomotiva je bila blizu pogotku, Milićević s lijeve strane ubacuje u središnjicu kaznenog prostora gdje kombiniraju Pivarić i Kulenović. Pivarić na kraju puca, a loptu s linije glavom u padu izbija Jelenić.

Tri minute kasnije nova sjajna prilika za Lokomotivu. Marić je odlično pucao izvana, Radošević krasnom obranom odbija, lopta dolazi do Stojkovića koji također puca, ali i to Radošević brani da bi treći pokušaj Pivarića završio na vratnici.

Varaždin je najbliže pogotku u prvom dijelu bio kada je Kolarić pucao s lijeve strane iz mrtvog kuta, Čavlini ispada lopta i ide prema golu, ali vratar Lokosa neposredno prije gol linije je zaustavlja.

Odmah na početku drugog dijela sjajna obrana Čavline nakon odličnog udarca izvana Puclina, vrlo jak i neugodan udarac, ali Čavlina je refleksno nogom obranio.

U 74. minuti nakon ubačaja iz kuta, Bubanja presreće loptu, puca iz prve sa šest, sedam metara iskosa i pogađa vratnicu. Vratnica se zatresla i u 94. minuti, ali na drugoj strani. Na ubačaj s desne strane odlično je skočio Domjanić, a nakon njegovog udarca glavom lopta pogađa vratnicu i odlazi u ruke Čavlini.

Završilo je 0:0 u susretu nakon kojeg i jedni i drugi mogu žaliti što nisu uzeli sva tri boda.