Vodeni sportovi

Jadran ST svladao Mladost u derbiju kola, Jug do pobjede u Rijeci

Petar Jenjić • subota, 07.01.2023.

Odigrano je svih pet utakmica devetog kola vaterpolskog PH. U derbiju kola do pobjede protiv zagrebačke Mladosti stigao je splitski Jadran...

U derbiju kola splitski Jadran je na bazenima Poljuda svladao zagrebačku Mladost sa 10:7 i tako ostao pri vrhu ljestvice uz Jug s 25 bodova.

Nakon prvog poluvremena Jadran je već vodio s 5:2. Mladost je u trećoj dionici uspjela smanjiti na 6:5, ali više od toga nije išlo.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Zvonimir Butić s tri gola. Kod Mladosti su po dva zabili Marko Elez i Marko Jelača.

Solaris nije imao problema protiv KPK kojeg je svladao s 20:6 i tako stigao do pete pobjede sezone.

Jerko Penava s četiri goal predvodio je Šibenčane do pobjede. William Bryant Joudrie i Tomislav Denoble postigli su po dva gola za goste.

Uoči Lige prvaka, Jugaši su gostovali u Rijeci kod Primorja te stigli do osme pobjede sezone. Dubrovčani su slavili rezultatom 12:5.

Čak deset igrača Juga upisalo se u strijelce, a po dva gola zabili su Konstantinos Kakaris i Ivan Vukojević. Kod domaćina je Petar Muslim postigao tri gola.

U splitskom derbiju do pobjede je stigao Mornar BS koji je slavio protiv POŠK-a sa 12:9. Gosti su vodili sa 7:5 na poluvremenu, ali domaćin u nastavku okreće zaostatak i preostalih 16 minuta dobiva sa 7:2.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Marin Čumbelić s četiri pogotka. Kod POŠK-a su po tri zabili Luka Vukić i Ante Elez.

Deveti poraz ove sezone Zadru je nanio Medveščak koji je na bazenu u Višnjiku slavio sa 16:12. Do pobjede ga je predvodio Pavo Marković s četiri gola. Roko Jurišić s tri pogotka predvodio je Zadar.