SuperSport Hrvatska nogometna liga, 17. kolo, 13.11.2022, 17:30 h, Rujevica, gledatelja: 5.586

Branimir Korać • nedjelja, 13.11.2022.

Horror večer za Riječane na Rujevici. Dinamo je upisao visoku pobjedu 7:2 protiv potpuno razmontirane i potonule Rijeke koja od početka susreta nije imala što tražiti u ovom dvoboju.

Rijeka i Dinamo sa stilom su zaključili 2022. godinu. Rijeka u negativnom, a Dinamo u pozitivnom smislu. Potpuno potopljeni Riječani osramoćeni su na Rujevici protiv Dinama koji je bio raspoložen i ozbiljan te je uvjerljivo slavio sa 7:2.

Nakon ispadanja od BSK-a iz Bijelog Brda u Kupu, Rijeka je doživjela novu šamarčinu, Dinamo joj je utrpao čak sedam golova. Nije bilo nikakve neizvjesnosti, , od prve minute Dinamo je pokazao snagu i terorizirao Rijeku koja se nije mogla nositi s Modrima.

Već u drugoj minuti Dinamo je stigao do vodstva. Mišić je pucao izvana, lopta je išla prema kutu, a Smolčić je glavom skreće u mrežu. Da nije bilo Smolčićevog dodira, pitanje je bi li lopta završila u mreži jer je išla prema kutu prema kojem je išao i Labrović.

Rijeka je došla blizu poravnanja u 11. minuti kada je Hodža dobro pucao izvana, ali Livaković je pokazao zašto je reprezentativna jedinica.

U 13. minuti već je 2:0, Oršić je došao u zonu udarca i krasno opalio s ruba 16 metara i neobranjivo zabio.

Dinamo se razigrao, a Rijeka potonula. U 27. minuti Drmić krasno šalje loptu kroz noge Pavlovića, ona odlazi u prazni prostor za Špikića koji dolazi sam pred Labrovića i podiže na 3:0.

Tu nije bio kraj riječkim mukama. U 44. minuti Dinamo je odigrao krasnu i brzu akciju, a okončali su je Špikić asistencijom i Oršić laganim pogotkom.

Odmah na početku drugog dijela Riječani smanjuje. Dvojac koji je ušao s klupe zaslužan je za to, Vrančić je ubacio, a Lunetta glavom pogodio.

Taj pogodak nije utjecao na Dinamo koji je nastavio u istom ritmu i dalje. U 56. minuti Ivanušec je krasno uočio na desnoj strani samog Oršića koji ubacuje loptu u sredinu prema Josipu Šutalu koji podiže na 5:1.

Do kraja susreta među strijelce se upisao i Mahir Emreli koji je postigao dva pogotka za ogromnih 7:1 dok je Vrančić samo smanjio na konačnih 7:2.

Užasna večer za Riječane i povijesna blamaža.