SuperSport Hrvatska nogometna liga, 17. kolo, 13.11.2022, 15:00 h, Šubićevac, gledatelja: 250

Branimir Korać • nedjelja, 13.11.2022.

Osijek je lako odradio gostovanje na Šubićevcu, rutinski je slavio s 2:0 i u dobrom raspoloženju odlazi na zimsku stanku...

Ivan Delić
40'
34
Karlo Špeljak
46'
8
Dino Skorup
46'
29
Sacha Boris Roger Marasović
74'
7
Leon Kreković
80'

Rene Poms

Još jedna skromna predstava Šibenčana i odrađivanje posla Osječana, Šibenik je do pogotka još solidno izgledao, ali kasnije je Osijek rutinski odrađivao posao te zasluženo slavio.

Tvrdnja kako je Šibenik solidno izgledao do pogotka ipak ne treba zavarati i značiti da su domaćini nizali prilike i stvarali Osijeku probleme, više se odnosi na to da su limitirali Osijek i ostavili ga na malom broju prilika.

U 23. minuti imali su domaćini priliku za pogodak kada je Duje Čop pucao iz slobodnog udarca, ali Malenica je jako dobro obranio.

U 36. minuti Osijek je poveo. Caktaš ulazi s lijeve strane u kazneni prostor, loše je reagirao Rom, a Beljo s peterca šalje loptu u mrežu.

Vrlo brzo stiže i drugi pogodak. Napad Osijeka išao je kroz sredinu, Leovac šalje loptu za Belju na 18 metara, on odmah puca i diže prednost svoje momčadi na 2:0.

Tu je već sve bilo praktički riješeno s obzirom da Šibenčani nisu izgledali kao momčad koja je sposobna postići dva gola, a kamoli Osječanima.

U drugom poluvremenu vrlo rano je Mierez ukrao loptu neopreznom Skorupu pred kaznenim prostorom, ali pucao je preko gola. Odmah je uslijedio uzvrat, zaprijetio je i Šibenik, no Špeljak je pogodio vratnicu.

Najbolju priliku do kraja susreta nije realizirao Špoljarić koji je pobjegao i gađao na prazan gol, ali Mesa je stigao u zadnji čas i spasio pogodak.

Završilo je 2:0 očekivanom pobjedom gostiju.