Liga prvaka, skupina E, 4. kolo, 11.10.2022, 21:00 h

Chelsea do velike pobjede u Milanu, isključenje Tomorija olakšalo posao

Branimir Korać • utorak, 11.10.2022.

Chelsea je odlično odradio oba dvoboja s Milanom protiv kojeg je uzeo ukupno šest bodova. Nakon Stamford Bridgea, slavio je i na San Siru...

Milan - Chelsea 0:2

Chelsea je u Dinamovoj skupini krenuo jako loše, upisao je poraz u Maksimiru, ali nakon četvrtog kola je prvo i s najvećim šansama za prolaz.

Londončani su obje pobjede upisali protiv Milana i to u susretima u kojima su bili bolji protivnik. U Milanu su imali veliku prednost od 18. minute kada je isključen Fikayo Tomori i Milan ostao u problemima. Inače, Tomori je upravo iz Chelseaja stigao u Milan i ovdje je ispao tragičar.

Isključenje je stiglo nakon što je Mason Mount ušao s loptom u 16 metara, Tomori ga je povlačio s leđa u situaciji jedan na jedan i zaradio je isključenje, a Chelsea je dobio kazneni udarac. Izveo ga je Jorginho i zabio za 1:0.

U 34. minuti Chelsea je stigao do drugog pogotka, odlična brza akcija, lopta je došla do Pierre-Emericka Aubameyanga koji rutinski zabija za 2:0.

Embed from Getty Images

U drugom dijelu Chelsea je imao još prilika i mogao i povećati vodstvo, ali rezultat se više nije mijenjao.

Ante Rebić kod domaćina je igrao od 62. minute umjesto Oliviera Girouda dok je Mateo Kovačić odigrao cijelu utakmicu.