SuperSport Hrvatska nogometna liga, 11. kolo, 01.10.2022, 16:55 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 2443

Branimir Korać • subota, 01.10.2022.

Rene Poms nastavio je s dobrim poslom na klupi Osijeka. Otkako je sjeo na klupu, upisao je tri pobjede i remi, a treću pobjedu u nizu ostvario je protiv Lokomotive s 4:1...

Osijek nastavlja s dizanjem forme i izgleda sve bolje. Nakon što je uručen otkaz Nenadu Bjelici, nekako je nestala sva nervoza koja se taložila oko kluba, igrači su zaigrali slobodnije i počeli prikazivati bolje igre.

Velike zasluge za to nosi i Rene Poms koji je u potpunosti stabilizirao momčad, unatoč problemima s izostancima nekih igrača, Osijek izgleda dobro i pobjeđuje.

Protiv Lokomotive imao je fantastičan ulazak u utakmicu, u prve tri minute postigao je dva pogotka i stavio Lokomotivu na velike muke.

Već u drugoj minuti Caktaš je izveo korner, ubacio je loptu na Barišića koji je glavom skreće u mrežu za vodstvo 1:0.

Minutu kasnije već je 2:0. Odmah nakon što se krenulo s centra, Kleinheisler je petom proigrao Leovca koji se sjurio prema golu i ušao u 16 metara, njegov pokušaj brani Čavlina, ali odbijena lopta dolazi do Belje koji mirno zabija.

Bili su Osječani i u nastavku susreta bolji protivnik, Leovac, Nejašmić, Kleinheisler, Caktaš, pokušavali su, ali lopta nije htjela u mrežu. Sve do 45. minute kada domaćin dolazi do trećeg pogotka. Leovac je ubacio loptu u kazneni prostor samo na drugu stranu do Gržana koji je vraća u sredinu, tamo je Beljo koji puca glavom, a Caktaš skreće loptu u mrežu.

U drugom dijelu bilo je dosta promjena, a manje prilika. Ipak, viđena su dva pogotka.

U 81. minuti Osijek dolazi i do četvrtog gola. Dugačka lopta u 16 metara za Kleinheislera koji je glavom pametno prebacio istrčalog Čavlinu i zabio za 4:0.

Lokomotiva je do kraja susreta uspjela samo smanjiti na 4:1, Vasilj se oslobodio čuvara i lijepo pogodio s nekih 14 metara.