SuperSport Hrvatska nogometna liga, 9. kolo, 11.09.2022, 18:55 h, Gradski stadion u Koprivnici
Istra 1961

Puljani ponizili drugoplasirani Slaven i popeli se na šesto mjesto!

Matej Kačan • nedjelja, 11.09.2022.

Ngometaši Istre 1961 napravili su poprilično iznenađenje u devetom kolu SuperSport HNL-a uvjerljivom pobjedom kod drugoplasiranog Slavena u Koprivnici...

Premda je i dalje drugoplasiran, što svjedoči i o formama nekih drugih ekipa, Slaven Belupo iza sebe bilježi dva bolna poraza. Nakon 5:1 na Poljudu stigla je Istra 1961 i slavila s 3:0, povezala dvije gostujuće pobjede i nakon dugo vremena slavila u Koprivnici.

Nakon jako mirnog početka susreta zabila je Istra u 10. minuti, jedan prodor po lijevoj strani s peterca u mrežu zakucava Vinko Petković. Asistent je bio tek pridošli Reda Boultam koji je u debiju imao zapaženu rolu.

Zapravo je prednji trojac Petković-Boultam-Erceg protutnjao Koprivnicom jer svaki od njih imao je po gol i asistenciju. Sljedeći je na red stigao Petković asistencijom za Ercega u 29. minuti.

Odlično Petković kombinira na desnoj strani i šalje povratnu koju Erceg mirno prima i s osam metara zakucava loptu za gol u trećoj utakmici zaredom, a svoj ukupno četvrti u sezoni.

U drugo poluvrijeme očekivano bolje i aktivnije ušao je Slaven u potrazi za smanjenjem vodstva, ali nakon nekoliko propuštenih prilika i poluprilika stigla je kaazna u vidu Boultana u 67. minuti.

Lijepo ga je uposlio Erceg, a ovaj je primio i pospremio iza Markovića, ali VAR provjera traje dugo. Naime, u prvi mah čini se da strijelac prima loptu rukom, kao i da je Erceg možda u zaleđu primio loptu i asistirao.

No, obje su teze pale na provjeri pa Istra ima 3:0, što je ostao i konačan rezultat. Istra se tako popela na šesto mjesto s 11 bodova, dok je Slaven drugi s 14, ali ga pobjedom može preskočiti Varaždin.