SuperSport Hrvatska nogometna liga, 9. kolo, 10.09.2022, 21:05 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Zdenko Lovrić (Đakovo), Goran Pataki (Đakovo), Luka Pajić (Rijeka)

Branimir Korać • subota, 10.09.2022.

Očekivano teško bilo je Dinamu u Velikoj Gorici, mučili su se Modri svih 90 minuta da bi do pogotka stigli u 92. preko Mislava Oršića...

Nije Ante Čačić bez veze mantrao o Gorici i samo nju spominjao nakon pobjede protiv Chelseaja. Uvijek je jako teško prešaltati se iz glamura Lige prvaka na domaće travnjaku, problema u tome imaju i puno veće momčadi od Dinama i sve što treba zapamtiti iz ovog dvoboja su tri boda.

Tek u 92. minuti Dinamo je osigurao pobjedu, dotad je imao inicijativu, ali ne i ideju kako probiti obranu Gorice. Jedino je Mislav Oršić bio taj koji je nešto konkretnije pokušavao i u biti na kraju i odlučio pobjednika.

U prvom poluvremenu nije se imalo što za vidjeti. Tek pokoji sporadični pokušaj Goričana, Dinamo nije imao niti toliko. Nijedan udarac Modrih prema golu Gorice u prvih 45 minuta nešto je što se ne događa baš tako često.

Čačić je bio vrlo nervozan, ali i svjestan kako bez onih najboljih neće doći do pogotka na ovom gostovanju. Tako je već na početku drugog dijela poslao u igru Petkovića, Ademija i Oršića, donijelo je to tek manji pomak, ali i dalje ne baš konkretne prijetnje.

Toni Fruk je prvi zaprijetio u drugom poluvremenu, ali pucao je pokraj gola. Prva prava konkretna prilika stigla je u 68. minuti kada je novi napadač Goričana Nikola Vujnović dobio loptu na petercu, ali pucao je pokraj gola.

Dinamo je prvi udarac zabilježio tek u 69. minuti, a Banić je obranio pokušaj Oršića.

Počeo je Dinamo polako pritiskati i potiskivati domaćina sve više prema 16 metara i kada se činilo da će susret završiti bez pobjednika, gosti su poveli. U 92. minuti Ademi je glavom prebacio loptu u 16 metara za Oršića koji je izbjegao zaleđe i poslao loptu iza leđa Banića.

Bila je to ujedno i posljednja akcija na susretu i Dinamo je spretno stigao do pobjede.