SuperSport Hrvatska nogometna liga, 7. kolo, 27.08.2022, 18:55 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Duje Strukan, Hrvoje Radić, Goran Perica, Marino Majstorović
Lokomotiva
Lokomotiva
0:1(0:0) Slaven Belupo
Mateo Kocijan 80'
Slaven Belupo

Kocijan za novu pobjedu Slavena, drugo mjesto je čvrsto!

Matej Kačan • subota, 27.08.2022.

Ne da Slaven Belupo svoje drugo mjesto. Koprivničanci su svoje mjesto učvrstili pobjedom na Kranjčevićevoj nakon 308 dana nepobjedivosti Lokosa kod kuće...

Ne da Slaven svoje drugo mjesto, dapače trećom pobjedom u nizu dodatno se tu učvrstio. Pobjedom nad Lokomotivom srušili su Koprivničanci nekoliko tradicija, poput one od 308 dana neporaženosti Lokomotive kod kuće ili tek jedne pobjede Slavena kod tog suparnika u gostima.

Trenutak odluke bila je 80. minuta kad je Marko Žuljević, koji je odlučio susret u prošlom kolu, sad izborio loptu na lijevoj strani i lijepo uposlio Matea Kocijana koji je lako zabio za 1:0.

Prije i poslije toga može se reći da je Lokomotiva bila bolji takmac. Krenula je agresivno i bolje te je u prvih 15 minuta složila nekoliko solidnih situacija.

No, uglavnom se Slaven dobro branio, poprilično je umrtvio utakmicu i u drugoj polovici prvog dijela javio se prilikama Manaja i Martinage koje brani Čavlina.

U drugom dijelu to je i dalje mirna utakmica, uglavnom Lokosi napadaju desnom stranom preko Aliyua i Cipetića, ali ništa nije bilo uspješno pa Lokomotiva po prvi put ove sezone ostaje bez pogotka.

Lokosi su sa šest bodova iz sedam susreta tek šesti uz gol-razliku 11-13, dok je Slaven maksimalno efikasan s 14 bodova i 6-6 gol-razlikom uoči gostovanja na Poljudu.