HT Prva liga, 30. kolo, 10.04.2022, 17:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Igor Pajač, Ivan Mihalj, Vedran Đurak
Mijo Caktaš 33'
Osijek

Koprivničanci prijetili, Osijek ipak odnosi sva tri boda za skok na vrh

Branimir Korać • nedjelja, 10.04.2022.

Osijek je odnio pobjedu s gostovanja u Koprivnici gdje je s minimalnih 1:0 bio bolji od Slaven Belupa. Pogodak odluke postigao je Mijo Caktaš u prvom poluvremenu...

Nakon što je u prošlom kolu promašio kazneni udarac u remiju protiv Hajduka, Mijo Caktaš iskupio se pogotkom u Koprivnici za pobjedu 1:0 protiv Slaven Belupa.

Osječani su zasluženo slavili iako je Slaven Belupo prijetio do samog kraja, imao nekoliko opasnih situacija, ali isto tako imao je i Osijek dovoljno prilika s kojima je mogao ranije riješiti pitanje pobjednika.

Zoran Zekić bio je vrlo nezadovoljan prezentacijama Slaven Belupa u zadnjim utakmicama, ali ovdje su njegovi igrači bili poduzetniji, borili su se koliko su mogli, no Osijek je jednostavno bolji.

Odmah je Slaven zaprijetio u prvim minutama susreta kada je Zapata pucao iskosa, ali Ivušić je uspio obraniti da bi nakon toga Osijek preuzeo konce igre i potpunu kontrolu.

U 11. minuti Kvržić je spasio domaćina od pogotka, Bralić je pucao iz blizine, ali bivši igrač Osijeka izbija s gol linije.

Deset minuta kasnije Topčagić se našao na ziceru, bio je sam pred vratarom domaćina, ali Sušak je odlično reagirao i obranio.

Osijek ipak dolazi do pogotka u 33. minuti kada Fućak ubacuje s lijeve strane, a Caktaš lijepo skreće loptu u mrežu.

Slaven Belupo je u završnici prvog dijela imao odličnu priliku, ali Kvržić nakon ubacivanja Gode puca pokraj gola.

U drugom dijelu prilika je bilo na obje strane, sredinom poluvremena one su se nizale naizmjenično, ali mreža se više nije tresla.

Ostalo je 1:0, a Osijek s ta tri boda barem privremeno dolazi na vrh ljestvice s bodom više i dvije utakmice više od Dinama.