HT Prva liga, 19. kolo, 11.12.2021, 17:05 h, Rujevica
Suci: Dario Bel (Osijek), Marjan Tomas (Vladislavci), Kruno Šarić (Županja)
Younes Delfi 75'
Gorica

Velika pobjeda Gorice na Rujevici, odličan susret s puno prilika

Branimir Korać • subota, 11.12.2021.

Rijeka izmorena ritmom igranja "srijeda-subota" nije izgledala dobro protiv Gorice i upisala je poraz 2:1. Pobjeda Goričana mogla je biti i uvjerljivija...

Odlična utakmica odigrana je na Rujevici gdje su Rijeka i Gorica vodili bitku za sva tri boda. Goričani su na kraju bili uspješniji i odnijeli su pobjedu 2:1 u susretu u kojem su imali još od prvog poluvremena igrača više i iskoristili su ga.

Rijeka je u prvom poluvremenu izgledala jako loše, nije niti zaprijetila Kotarskom te je puno bolje izgledala u drugom dijelu kada je igrala s igračem manje, no i tada je Gorica imala više prilika.

Već u drugoj minuti čisti zicer nije realizirao Toni Fruk koji nije imao sreće i nekoliko minuta kasnije zaradio je ozljedu zbog koje je morao napustiti igru. Zamijenio ga je Younes Delfi koji je radio velike probleme obrani domaćina.

Već u desetoj minuti pogodio je vratnicu pa je udarcem izvana zaprijetio i Musa, a u 34. minuti Ampem radi veliku glupost i zarađuje isključenje. Ampem je imao već žuti karton, a onda je na 25 metara od gola Gorice uklizao i doslovno pomeo Mitrovića bez da je bio uopće blizu tome da dođe do lopte.

Goričani su do vodstva došli u 63. minuti. Dugačka lopta na Lovrića na 18 metara, on ju je krasno primio prsima i odmah iz poluvoleja opalio u donji kut za 1:0.

Nakon toga Babec i Delfi propuštaju sjajne prilike, a u 75. minuti već je 2:0. Mitrović je sjajno gurnuo loptu u prostor za Delfija koji dolazi sam pred Labrovića i rutinski zabija.

Tri minute kasnije Rijeka smanjuje zaostatak. Loše dodavanje prema Steenvoordenu koji se također nije istaknuo, bio je spor i pritisak Drmića je uspio, odnio je loptu, došao pred Kotarskog i zabio za smanjenje zaostatka.

Pokušavali su domaćini doći do poravnanja, ali i gosti do rješenja pitanja pobjednika, bilo je još ponešto prilika, ali ne i golova. Završilo je 2:1 za Goricu koja još jednom zadaje udarac Riječanima.