HT Prva liga, 5. kolo, 14.08.2021, 18:55 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Tihomir Pejin, Goran Pataki, Kristijan Novosel
4:0(3:0) Istra 1961
Istra 1961

Vrlo učinkoviti Lokosi održali lekciju Istri 1961

Mihaela Bradovski • subota, 14.08.2021.

Lokomotiva je vrlo lako i uvjerljivo slavila protiv Istre 1961. U Kranjčevićevoj nije imala milosti i upisala je pobjedu 4:0...

Lokomotiva izgleda jako dobro ove sezone. U prošlom kolu je odmarala, Rijeka je tražila odgodu susreta zbog europskih obaveza pa su Lokosi otišli za Grčku gdje su remizirali protiv Panathinaikosa.

U ovom susretu Lokomotiva je bila znatno bolja od Istre 1961 i zasluženo je slavila s visokih 4:0.

Puno nereda po lijevoj strani u prvom dijelu radio je Miličević koji je i asistirao kod dva pogotka.

U 20. minuti Miličević je odlično ubacio u peterac s lijeve strane, na loptu je išao Dabro i glavom je lijepo skrenuo u mrežu.

Deset minuta kasnije već je 2:0. Miličević je još jednom sjajno ubacio s lijeve strane, lopta je došla do Aliyua koji glavom na drugoj vratnici zabija za povećanje prednosti.

U završnici prvog dijela velika pogreška Joaa Silve. Vraćao je loptu prema svom vrataru i to vrlo loše, loptu je u 16 metara presjekao Dabro, dodao do Aliyua koji zabija iz blizine.

Već tada bilo je sve jasno, Istra nije pokazala ničim da bi mogla i pomisliti na povratak. Odmah na startu drugog poluvremena domaćin dolazi i do četvrtog gola, sjajna akcija Lokosa, odlična lopta za Cipetića koji nabacuje s desne strane, ona dolazi do Dabre koji lakoćom zabija.

Do kraja susreta promjena više nije bilo, domaćin potpuno zasluženo odnosi pobjedu.