HT Prva liga, 5. kolo, 13.08.2021, 20:00 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Dario Bel, Marjan Tomas, Dino Knez
1:0(1:0) Gorica
Gorica

Dinamo i dalje ne zna za poraz protiv Gorice, Modri tijesno slavili

Mihaela Bradovski • petak, 13.08.2021.

U prvom susretu petog kola HT Prve lige Dinamo je ugostio Goricu i upisao pobjedu 1:0. Modri su slavili zahvaljujući autogolu Albina Doke...

Nije to bio susret koji bi ikog oduševio. Ipak Dinamo je uzeo tri boda i to mu je najvažnije u ovom trenutku, izvedba je bila manje bitna.

Modri su imali inicijativu cijelim tijekom susreta, no nisu tako lako dolazili do prilika. Jedini gol došao je slučajno, nije to bio niti udarac na gol, ali lopta je nekako prevarila Ivana Banića.

Prije tog pogotka Dinamo je stvorio tek jednu priliku i to preko Čopa koji je neprecizno pucao s nekih 12 metara.

Pogodak je stigao u 36. minuti. Moubandje je dobio loptu na lijevoj strani, centrirao je, Doka je išao u blok, minimalno je skrenuo loptu, ali dovoljno da prevari Banića i završi u golu.

Niti u drugom dijelu ništa bolja igra. Prva zanimljiva situacija bila je u 56. minuti kada su Goričani dobili slobodan udarac u dobroj poziciji, pucao je Lovrić, ali u živi zid.

Majer je pet minuta kasnije iz slične pozicije pucao puno opasnije, ali Banić je dobrom reakcijom spasio svoju mrežu.

Gorica je dobro zaprijetila u 74. minuti preko Lovrića koji je dobro pucao iz slobodnog udarca, ali Livaković je atraktivno obranio.

Do kraja susreta vrijedi istaknuti priliku Kastratija koji je bio u 16 metara pred Banićem, ali vratar Gorice dobro je obranio.

Ostalo je 1:0 i Dinamo s pobjedničkim okusom putuje u Moldaviju na prvi dvoboj protiv Šerifa.