HT Prva liga, 20. kolo, 02.02.2021, 18:05 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Marin Vidulin (Kanfanar), Robi Kezele (Rijeka), Luka Pajić (Rijeka)
2:0(1:0) Lokomotiva
Lokomotiva

Dinamo rutinski odradio posao protiv bezopasnih Lokosa

Branimir Korać • utorak, 02.02.2021.

Dinamo se vratio na vrh ljestvice HT Prve lige glatkom pobjedom protiv Lokomotive s 2:0. Lokosi praktički nisu zaprijetili, a Dinamo je odradio posao koliko je bilo potrebno.

Nakon pobjede Osijeka protiv Slaven Belupa, pritisak je prešao na stranu Dinama. Modri su morali svladati Lokomotivu i u tome su uspjeli, bili su bolji s 2:0 i tako isprali gorak okus onog poraza od Šibenika.

Lokomotiva je u prošlom kolu na Poljudu šokirala Hajduk, ali u Maksimiru nije bila niti sjena te Lokomotive.

Od početka susreta nad travnjakom se spustila magla i slično kao i u Osijeku vidljivost je bila jako loša. Ipak, za razliku od osječkog dvoboja, u drugom dijelu situacija se postupno popravljala i magla se povlačila.

Modri su poveli praktički iz prve prave akcije. U devetoj minuti Majer je na rzubu kaznenog prostora pronašao Gavranovića koji puca i zabija za vodstvo.

Dinamo je bio bolji, sporadično je kreirao opasnosti pred golom gostiju, ali rezultat se u prvom dijelu više nije mijenjao.

U nastavku susreta slična priča. Lokomotiva uglavnom okrenuta tome kako ne primiti nove golove, a Dinamo u laganom ritmu. U 63. minuti Modri dolaze do drugog gola, Gavranović je pucao s desetak metara, Santini kratko odbio na stranu, ali samo do Atiemwena koji lakoćom zabija iz blizine.

Dinamo je tu mogao odahnuti, odvojio se od Lokomotive i mirno priveo utakmicu kraju.

S ova tri boda vratio se na vrh ljestvice gdje će dočekati sljedeće kolo i gostovanje u Puli kod Istre 1961. Osijek će istovremeno ugostiti Hajduk.