HT Prva liga, 4. kolo, 13.09.2020, 19:05 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Dario Kulušić, Goran Perica, Alen Jakšić
Kristijan Lovrić 30', 85'
Gorica

Lovrić slomio Lokose za stopostotan niz Gorice

Matej Kačan • nedjelja, 13.09.2020.

Ni nakon četvrtog kola HT Prve lige, nogometaši Gorice ne znaju za remi ni poraz. U Kranjčevićevoj su Turopoljci svladali Lokomotivu s 2:1 za ostanak na maksimalnih 12 bodova...

Niti Lokomotiva nije uspjela zaustaviti ove sezone goropadnu Goricu i njen stopostotni niz pobjeda. Valdas Dambrauskas je stvorio stroj koji melje sve redom, a na to nije imun ostao ni viceprvak Hrvatske.

Svaki put izroni neki novi heroj, ovaj je put to bio Kristijan Lovrić koji je s dva gola donio slavlje svojoj ekipi. Prvi je zabio fantastičnim udarcem s 25 metara iskosa s lijeve strane nakon što se nekoliko prilika, ali ne baš izglednih izredalo na obje strane.

Nakon tog gola, pa sve do poluvremena je Lokomotiva rasla igrom, ali nije uspjela izjednačiti do odmora na koji se ide s minimalnim vodstvom Gorice. Drugi dio otvara Gorica dobrom prilikom za Mitrovića, ali bez uspjeha, a nakon toga ide nova inicijativa domaćina.

U pola sata Lokomotiva ne može stvoriti ozbiljnu šansu usprkos tome što ima loptu i napada, a onda je opet stigla kazna, i opet u vidu Lovrića. Sjajno je izveo slobodni udarac s dvadesetak metara, skida paučinu s kuta i daje 2:0 svojoj momčadi.

Ostalo je pet minuta regularnog dijela i bilo je jasno da je Gorica na pragu pobjede. Ipak, u 89. nadu budi Fran Karačić koji opet iz slobodnjaka gađa dobro s 22 metra i smanjuje na 2:1.

No do kraja nije bilo pogodaka i Gorica dolazi do četvrte pobjede, dok Lokomotiva ostaje u društvu Osijeka na diobi šestog i sedmog mjesta s četiri boda.