HT Prva liga, 2. kolo, 23.08.2020, 17:55 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Mario Zebec (Varaždin), Vedran Đurak (Sisak), Bojan Zobenica (Velika Gorica)
Mijo Caktaš 37' (11m)
Hajduk

Vukas krenuo pobjedom, Jairo iskažnjavao neopasni Osijek

Matej Kačan • nedjelja, 23.08.2020.

Drugo kolo HT Prve lige su utakmicom kola zaključili Osijek i Hajduk. Splićani su u Gradskom vrtu pod vodstvom Harija Vukasa došli do sva tri boda te su na stopostotnom učinku...

Novi trener Hajduka Hari Vukas je krenuo u svoj treći mandat na klupi Hajduka jako bitnim slavljem. Bijele je u delikatnoj situaciji dočekao direktni europski konkurent Osijek, ali je Hajduk slavio s 2:1 i kupio malo mira nakon novog turbulentnog razdoblja.

Nakon pola sata mira bez pravih situacija i dominacije ijedne momčadi, Hajduk je otvorio i probio čvrst blok koji je Ivica Kulešević postavio na domaćoj strani. U kratkom vremenu su Splićani iz dva prekida stigli do 2:0 i lakšeg nastavka susreta.

U 34. je iz slobodnjaka s desne strane ubacio Adam Gyurcso, a na drugoj stativi je sam ostao Jairo koji lako zakucava loptu u mrežu. Samo dvije minute kasnije je opet Brazilac u glavnoj ulozi jer je pobjegao obrani, a kad je išao vratiti loptu s desne strane u sredinu je rukom igrao Lončar.

Sudac Zebec i VAR su potvrdili penal, a siguran je s bijele točke Mijo Caktaš za 2:0. No, slično kao i kod onog poraza od Lokomotive u Kranjčevićevoj, Hajduk je pri vodstvu 2:0 primio gol krajem prvog poluvremena, i to opet iz prekida.

Slično kao i kod Hajdukovog prvog gola, iz slobodnjaka je ubacio Laszlo Kleinheisler, a na drugoj stativi je sam Vedran Jugović za 2:1 na poluvremenu. U drugi dio je Osijek morao aktivnije i agresivnije, ali je Hajduk napravio jako dobar posao u otupljivanju oštrice domaćina.

Tako od Osijeka ne vidimo ništa, a Hajduk pokušava kontrama u kojima uglavnom nedostaje zadnje dodavanje ili pravi udarac. Kako se susret bližio kraju, Vukas je sve više zatvarao igru i povlačio se, a veznjake i napadače su mijenjali stoperi.

Na kraju je sudačka nadoknada završila već poslovičnom opsadom gola ekipe koja je čuvala rezultat, ali neopasni Osijek kojem očito nasušno trebaju napadači nakon odlazaka Marića i Mancea ne dolazi do prave prilike osim Jugovićevog pokušaja glavom i Hajduk bježi sa sva tri boda.

Bijeli su tako u eru nakon Igora Tudora krenuli pobjedom te su s Dinamom i Goricom poravnati na stopostotnom učinku nakon dva kola.