HT Prva liga, 2. kolo, 21.08.2020, 20:05 h, Aldo Drosina
Suci: Dario Bel (Osijek), Jerko Crnčić (Vrbovec), Goran Loparac (Sladojevci)
Bruno Petković 87' (11m)
Dinamo

Bruno Petković iz kaznenog udarca u završnici donio Dinamu tri boda, Kastrati isključen

Mihaela Bradovski • petak, 21.08.2020.

Namučio se Dinamo na Aldu Drosini, ali za razliku od one prošle utakmice u kojoj je izgledao stvarno loše, ovaj put je bio bolji, no svejedno ne i toliko bolji da bi Zoran Mamić mogao biti posve zadovoljan...

Provukao se Dinamo u Puli i uzeo sva tri boda. Mogao je bez njih ostati, mogao je upisati i poraz, ali Istra je promašila ponešto zanimljivih prilika dok je Dinamo postao opasniji tek kada je ostao s igračem manje.

Počelo je očekivanom Dinamovom inicijativom, ali i dosta jalovom s obzirom da Modri nisu uspjeli stvoriti nikakvu prijetnju. S druge strane Istra je u 11. minuti već mogla do vodstva. Šime Gržan je pobjegao Theophile-Catherinu, došao pred Livakovića, ali njega nije nadmudrio.

Tek nakon pola sata Dinamo je počeo stvarati neke prilike, ali i dalje je bio bez udarca. Prvo se Kulenović spetljao u 16 metara i okliznuo te pao kada je dobio dobru loptu od strane Kastratija, a onda je Ademi proigrao Kastratija kojem bježi lopta u ključnom trenutku.

Za kraj prvog dijela Istra je imala sjajnu priliku, u 41. minutu nakon ubačaja Lončara s desne strane Guzina s nekih pet metara ne šalje loptu glavom u okvir gola.

Odmah na startu drugog dijela velika prilika za Dinamo, Kastrati je idealno ubacio Kulenoviću na prvoj vratnici, ali on glavom puca loše i šalje loptu preko gola.

U 57. minuti Dinamo ostaje s igračem manje. Posve nepotrebno na sredini terena Kastrati ruši Obenga i zarađuje drugi žuti karton.

S igračem manje Dinamo je izgledao bolje nego u igri 11 na 11. U 64. minuti lijepo je izvana pucao Kovro Majer, no brani Majkić, imali su Modri inicijativu i pritisnuli su domaćina, a do pogotka dolaze u 87. minuti.

Petković je ušao u 16 metara, s njim je u dvboju bio Rafa Paez koji radi prekršaj i Bel dosuđuje kazneni udarac. Izve ga je Petkovič i nije dao Majkiću ni najmanje šanse.

U samoj završnici susreta Oršić je dva puta bio posve sam pred Majkićem i oba puta pucao pokraj gola, a na drugoj strani loptu u mrežu, ali prije toga Bel je već označio prekršaj nad Ademijem u 16 metara.

Ostalo je 1:0, Dinamo kreće s dvije pobjede, ali ova u Puli je teškom mukom izborena.