Kup, Osmina finala, 30.10.2019, 14:00 h, Mladina, gledatelja: 300
Suci: Marin Vidulin, Robi Kezele, Luka Pajić
Myrto Uzuni 76'
Lokomotiva

Lokomotiva visoko slavila u Mladini, Vinogradar bez iznenađenja

Branimir Korać • srijeda, 30.10.2019.

Vodeći trećeligaš skupine Središte, Vinogradar, nije uspio iznenaditi Lokomotivu u osmini finala Kupa. Lokosi su slavili s 3:0...

Željko Štulec
56'
3
Marko Povrženić
61'
7
Marko Kelava
78'
Dražen Biškup
24
(do 90'+1')
15
90'+1'

Goran Tomić

Vinogradar je poznat kao klub koji zna odigrati dobro u Kupu, u Trećoj HNL uredno je u vrhu ili na vrhu, stoga su Lokosi s dosta opreza doputovali u Mladinu. Goran Tomić napravio je određene promjene u momčadi, ali ne u nekoj velikoj mjeri ne želeći se dovesti u probleme.

Želja gostiju bila je što ranije doći do pogotka kako bi se spriječila eventualna nervoza i kako domaćin ne bi dobio dodatno krila.

To se i dogodilo, rani pogodak stigao je u 16, minuti kada je Marko Tolić pogodio mrežu Gorana Bašića i tako doveo Lokose do prednosti.

I u Mladini je teren bio natopljen i dosta težak za igru, a gosti su na drugi pogodak morali čekati sve do 76. minute. Tada Myrto Uzuni podiže na 2:0 i praktički lomi susret na stranu Lokosa.

U samoj završnici uspjeli su gosti doći i do trećeg gola, ponovno je zabio Tolić i tako samo potvrdio prolaz u četvrtfinale Kupa.

Vinogradar završava svoj put u Kupu, a kralj trećeligaških strijelaca Igor Prijić ostao je bez pogotka.