Kup, osmina finala, 30.10.2019, 14:00 h
Šibenik
Šibenik 2:1 Belišće
Belišće

Šibenčani golom škaricama u 94. minuti izbacili Belišće i prošli u četvrtfinale Kupa

Branimir Korać • srijeda, 30.10.2019.

Šibenik je prošao u četvrtfinale Kupa Hrvatske svladavši Belišće s 2:1 golom Luke Juričića u 94. minuti škaricama...

Nogometaši Šibenika u dramatičnom dvoboju izbacili su Belišće u osmini finala Kupa golom u posljednjim trenucima sudačke nadoknade. Vodeći drugoligaš imao je dosta problema, Belišće se odlično držalo, ali nije uspjelo izvući produžetke.

Susret je odigran u vrlo teškim uvjetima na natopljenom travnjaku na kojem nije bilo najjednostavnije stvoriti smislenu akciju.

Šibenčani su vrlo rano poveli, već u drugoj minuti nakon ubačaja iz kornera najviši u skoku bio je Ivan Antunović i glavom je proslijedio loptu u mrežu.

Domaćin je bio opasniji, ali Belišće je uspjelo doći do poravnanja u 29. minuti. I kod ovog gola prethodio je ubačaj iz kornera, a loptu je u mrežu poslao Bruno Damjanović.

U drugom dijelu bilo je još teže igrati, travnjak je postajao sve teži i na novi pogodak čekalo se sve do 94. minuti.

Nakon ubačaja Pranjića, Rak je vratio loptu na peterac gdje se sjajno snašao Luka Juričić i škaricama zabio za konačnih 2:1.

U konačnici zaslužena pobjeda Šibenčana koji su očekivali lakši posao, no Belišće je stvorilo dosta problema i jako dobro se branilo.