HT Prva liga, 11. kolo, 06.10.2019, 19:00 h, Rujevica
Suci: Igor Pajač, Goran Pataki, Nikola Kečkiš
Myrto Uzuni 49'
Lokomotiva

Lokomotiva nakon šest sušnih godina napokon neporažena u Rijeci

Mihaela Bradovski • nedjelja, 06.10.2019.

Na tribine stadiona na Rujevici vratila se Armada, Simon Rožman predstavio se domaćim navijačima, a sve to pokvarila je Lokomotiva koja je uzela bod i prvi put nakon šest godina ostala neporažena na ovom stadionu...

Od gostovanja do gostovanja Lokosi su najavljivali kako ovaj put neće izgubiti na Rujevici i to se napokon dogodilo. Stadion je to na kojem nikada nisu uzeli niti bod, zadnji put Rijeku su napustili neporaženi još dok se igralo na Kantridi, bilo je to u sezoni u kojoj je Split izborio Europu, Zadar glatko izborio opstanak, Slaven Belupo išao u kvalifikacije za ostanak, a Hrvatski dragovoljac ispao u izravnoj borbi za opstanak s Osijekom golom Josipa Barišića u 83. minuti.

Rijeka je bila bolji protivnik i bliže pobjedi, ali Ivo Grbić bio je raspoložen, a napadači Rijeke neraspoloženi.

Lokomotiva je prva zaprijetila kada je Sammir sjajno proigrao Kastratija ovaj došao u odličnu poziciju, ali pucao pokraj gola.

Terensku nadmoć Rijeka je u pogodak pretvorila u završnici prvog poluvremena. Pucao je Acosty, Grbić je kratko odbio loptu u noge Andrijaševića koji bez problema zabija dok Lokomotivina obrana mirno prati što se događa.

Mogao je Goran Tomić biti ljut, na odmoru je trebao imati nulu, ali primio je gol koji je mogao izbjeći.

Kako je obrana gostiju loše reagirala kod tog pogotka, domaća je uzvratila jednako lošom reakcijom na drugoj strani.

U 49. minuti sijevnula je kontra Lokosa, Myrto Uzuni ostao je apsolutno sam pred kaznenim prostorom, dobio je loptu i mirno zabio za 1:1.

Budimir je ubrzo imao lijepu priliku za preokret, ali obrana Rijeke čisti pred gol linijom nakon čega je domaćin krenuo po novo vodstvo. Kvržić je bio najbliži golu, ali zatresao je vratnicu dok je još nekoliko prilika ostalo neiskorišteno.

Sve to moglo je biti kažnjeno u samoj završnici susreta, ali Prskalo je odlično obranio pokušaj Budimira.

Bod sigurno neće razveseliti Riječane koji su očekivali nastavak niza protiv Lokosa.