HT Prva liga, 9. kolo, 20.09.2019, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Ivan Bebek (Rijeka, Nikola Kečkiš (Virovitica), Robi Kezele (Rijeka)
Marko Tolić 88'
2:1(1:1) Osijek
Mirko Marić 7'
Osijek

Dino Skender u velikim problemima, Osijek pao u Kranjčevićevoj golom u 88. minuti

Branimir Korać • petak, 20.09.2019.

Lokomotiva je nastavila s dobrim nastupima i pobjedom protiv Osijeka 2:1 preskočila je današnjeg protivnika i došla na treće mjesto na ljestvici. Osječani su vodili, ali Lokomotiva je u drugom poluvremenu došla do preokreta...

Lokomotiva je uzela sva tri boda protiv Osijeka i stavila je Dinu Skendera u probleme. Skenderov odlazak tražio se s tribina Gradskog vrta nakon što je Varaždin dohvatio remi u posljednjim trenucima susreta, a ovaj poraz neće nimalo pomoći.

Ovom pobjedom Lokomotiva je ujedno i preskočila Osječane na ljestvici što je još jedna loša vijest nakon ovog susreta.

Kako je krenulo, nije se činilo da će tako završiti. Osijek je već u sedmoj minuti stigao do vodstva. Bočkaj je dosta neugodno pucao, Grbić je kratko odbio loptu, na nju je natrčao Mirko Marić i rutinski je spremio u mrežu.

Uskoro su Osječani imali još jednu priliku preko Marića, nisu je iskoristili i onda se Lokomotiva polako budi.

U 23. minuti Kastrati gađa gredu, a u 37. minuti Sammir ubacuje iz kornera, a Halilović kažnjava lošu reakciju obrane i zabija za 1:1.

U drugom poluvremenu Cokaj je odmah proigrao Kastratija za zicer, ali on se spetljao i nije napravio ništa.

Osječani su kako je susret odmicao bili sve opasniji, imali su ponešto zanimljivih situacija, ali završnica je bila jako loša.

Zato slijedi kazna u 88. minuti kada Sammir pronalazi Tolića koji se sjajno rješava igrača Osijeka i zabija za pobjedu.

Lokomotiva tako nakon onog lošeg ulaska u sezonu i tri uzastopna poraza, nije izgubila nijednu utakmicu, a Osijek je u krizi i traži hitan izlazak iz nje.