HT Prva liga, 3. kolo, 04.08.2019, 18:00 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Goran Pataki (Đakovo), Vedran Đurak (Sisak)
3:0(2:0) Lokomotiva
Lokomotiva

Hajduk eksplodirao u 40. minuti i predvođen Eduokom visoko svladao Lokomotivu

Mihaela Bradovski • nedjelja, 04.08.2019.

Hajduk nastavlja stopostotan niz, a Lokomotiva i dalje ne zna za pobjedu. Splićani su slavili 3:0 na Poljudu, još uvijek nisu primili pogodak i drže korak s Dinamom i Rijekom na prvenstvenoj ljestvici...

Hajduk ima savršen ulazak u prvenstvenu sezonu. Tri kola i tri glatke pobjede, Lokomotiva na Poljudu trebala je biti pravi ispit, najveći u dosadašnjem dijelu sezone, ali Lokosi su pali lakše od očekivanja.

Goran Tomić može "lupati glavom u zid", Lokomotivi ništa ne polazi za nogom i do vodećeg pogotka Hajduka bila je bliže pogotku, imala vratnicu i čisti zicer, a kada to nije ušlo, uslijedila je kazna i to žestoka.

Hajduk punih 40 minuta nije izgledao posebno opasno, opasniji su bili gosti, ali kada se jednom otvorilo, Hajduk je narastao, a Lokomotiva potonula.

Već u šestoj minuti Lokosi su imali dobru priliku kada je Kastrati pucao, Duka je kratko odbio loptu, ali obrana Hajduka očistila je ispred Budimira kojem je ovo bio debitantski nastup.

Najbliže pogotku Lokomotiva je bila u 39. minuti. Nakon ubačaja iz kornera glavom je pucao Marković lopta se odbila od vratnice, točno do Datkovića koji iz peterca umjesto u mrežu, gađa vrlo visoko preko gola.

Niti minutu kasnije slijedi kazna. Eduok je pobjegao po lijevoj strani, odlično je ubacio za natrčalog Caktaša koji puca iz prve i lagano zabija.

Tri minute kasnije već je 2:0. Ničiju loptu na 40 metara od gola Lokosa pokupio je Eduok, sjurio se prema golu i kada je došao na rub 16 metara snažno je pucao i pogodio.

U samoj završnici prvog dijela Caktaš je tražio kazneni udarac nakon što je pao u dvoboju s Datkovićem, ali Bebek spornu situaciju nije okarakterizirao kao prekršaj.

U drugom dijelu nije se dugo čekalo na odluku. U 57. minuti Eduok je pronašao na 20 metara Nejašmića koji je bez razmišljanja opalio i neobranjivo pogodio.

Do kraja susreta bilo je prilika na obje strane, Lokomotiva je pritisnula u završnici, ali nije uspjela doći do pogotka. Hajduku je bila dovoljna furiozna završnica prvog i početak drugog dijela za visoku pobjedu.