Hrvatski Telekom Prva liga, 34. kolo, 14.05.2019, 19:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Hajduk

Fantastični Caktaš nosio Hajduk do visoke pobjede, Rudeš i matematički drugoligaš

Mihaela Bradovski • utorak, 14.05.2019.

Mijo Caktaš je u formi života. Hat-trickom je predvodio Hajduk do visoke 4:1 pobjede u gostima kod Rudeša koji se hrabro borio i nije izborio za bolji rezultat čime definitivno seli u Drugu HNL...

Hajduk je ozbiljno odradio posao protiv Rudeša i upisao je visoku 4:1 pobjedu. Mijo Caktaš nastavio je sa sjajnim nastupima, postigao je nova tri pogotka i odveo svoju momčad do nova tri. Rudešu nije pomogao pogodak Vitalija Lisakoviča, domaćin je imao još nekoliko prijetnji u prvom dijelu, ali za razliku od Hajduka, nije ih iskoristio.

Nakon što je Istra 1961 poražena od Intera, u Rudešu su znali da ih matematika još uvijek drži u HT Prvoj ligi. Međutim znali su i da moraju svladati Hajduk da bi ta nada u kvalifikacije ostala živa.

No Hajduk je imao drugačije planove, postavio se ozbiljno, došao je po pobjedu, pokazao da je za klasu iznad i na krilima nezaustavljivog Caktaša je slavio 4:1.

Već u drugoj minuti Splićani su mogli doći do vodstva, imali su sjajnu priliku preko Gyurcsa, međutim on je pucao pokraj gola.

U 16. minuti gosti ipak dolaze do vodstva i to nakon krasne akcije. Stanko Jurić uputio je nisku loptu u sredinu, Caktaš ju je propustio i odmah krenuo u prostor, njegovo kretanje nije promaklo Jairu koji mu iz prve asistira za lagan izlazak jedan na jedan s Banićem.

Do kraja prvog dijela Hajduk je najzreliju priliku imao preko Jaira koji je bio sam pred vratarom, ali pucao je pokraj gola.

S druge strane Rudeš je u nekoliko navrata opasno zaprijetio i mogao je doći do pogotka za smanjenje zaostatka. Mrkonjić je dobro pucao iz slobodnog udarca s 22-23 metra, Štrkalj je jednom opalio s ruba kaznenog prostora, a Kovačević je pucao u Posavca.

U drugom dijelu Hajduk rutinski dovršava posao. U 57. minuti Gyurcso je pucao s nekih 18 metara, lopta se odbila od bloka do samog Caktaša koji iz blizine puca za 2:0.

Pet minuta kasnije Mrkonjić je u 16 metara pronašao samog Lisakoviča koji se okreće i snažnim udarcem od grede šalje loptu u mrežu za smanjenje.

Kratko je trajalo zadovoljstvo kod domaćin, slijede dva gola Hajduka u samo dvije minute za rješavanje pitanja pobjednika. Prvo je Caktaš zabio iz drugog pokušaja nakon što mu je Banić obranio prvi udarac, a onda je Jradi lijepo okrenuo čuvara i zabio za konačnih 4:1.

Hajduk je zasluženo slavio, bio je vrlo uvjerljiv, a Rudeš seli tamo gdje mu je mjesto prema igrama u prvom dijelu sezone, ne toliko prema nastupima u drugom dijelu.