Hrvatski Telekom Prva liga, 33. kolo, 10.05.2019, 19:00 h, Gradski stadion u Poljudu

Mihaela Bradovski • petak, 10.05.2019.

Hajduk je na Poljudu upisao 2:0 pobjedu protiv Slaven Belupa, međutim nije imao lagan posao. U prvom poluvremenu spašavao ga je vrlo raspoloženi vratar Posavec i tek u nastavku Splićani su proigrali...

Koprivničanci mogu biti nezadovoljni konačnim ishodom dvoboja protiv Hajduka. Upisali su poraz 2:0, a u prvom poluvremenu bili su dosta bolji i mogli su voditi čak i s dva-tri gola razlike. Ipak na odmoru je Siniša Oreščanin "poštelao" linije svoje momčadi, uveo Gyurcsa umjesto Tudora i Hajduk je izgledao bolje te upisao pobjedu.

Slaven Belupo je nizao prilike u prvih 45 minuta, ali Josip Posavec branio je odlično i skinuo je niz pokušaja gostiju.

Prvi zicer Slaven Belupo imao je već u šestoj minuti kada je Bongongui odlično pronašao Davida Puclina koji ispred sebe ima samo Posavca koji brani njegov udarac s ruba kaznenog prostora.

Četiri minute kasnije Posavec ponovno spašava domaćina, ovaj put pucao je Međimorec glavom, lopta je išla u donji kut, no Hajdukov vratar i to skida.

Splićani su prvi put ozbiljnije zaprijetili u 13. minuti kada je Caktaš pokušao glavom, ali Filipović se nije dao iznenaditi i do odlaska na odmor domaćini su još nekoliko puta opasno živjeli, ali rezultat se nije mijenjao.

U 19. minuti Plantak je dobro opalio s ruba kaznenog prostora, ali Posavec branio da bi najbolja prilika u prvom dijelu stigla u 31. minuti kada je Lima sam išao prema Posavcu, ali završnica mu je bila loša i pucao je u Hajdukovog vratara.

U drugom dijelu slika se promijenila. Hajduk je prebacio težište igre na stranu Slaven Belupa i on je počeo sve češće prijetiti. Do pogotka je stigao već u 51. minuti kada je prvi udarac odbijen, lopta je došla do Bassela Jradija na rubu kaznenog prostora, on puca iz prve i zabija za vodstvo.

15 minuta kasnije odluka o pobjedniku, Caktaš je proigrao Jaira koji s lijeve strane malo iskosa lijepo pogađa za konačnih 2:0.

Splićani su rutinski održavali prednost do kraja susreta, a vrijedi istaknuti još gredu Nowaka u samoj završnici susreta.