Gorica slavila u gostima kod Cibone, svi abaligaši upisali poraze

Petar Jenjić • ponedjeljak, 11.03.2019.

Košarkaši Gorice stigli su do sedme pobjede sezone. U sklopu 16. kola HT Premijer lige slavili su na gostovanju kod Cibone sa 83:77...

Nakon što je Zadar izgubio kod Vrijednosnica Osijek, a Cedevita kod Zaboka, danas je poraz pretrpio i treći hrvatski abaligaš. Cibona je na domaćem parketu izgubila od Gorice rezultatom 83:77 koja je tako stigla do sedme pobjede sezone, a Vukovima nanijela četvrti poraz.

Cibona je priželjkivano ušla u susret. Vodila je kroz veći dio prve četvrtine, a na ulasku u drugu imala je najvećih devet koševa viška (24:15). Međutim, tu je potpuno stala, a do kraja poluvremena ubacila je još samo sedam koševa. Iskoristili su to Goričani na najbolji mogući način te su nakon 20 minuta igre imali deset koševa viška (41:31).

Već nakon dvije minute igre u nastavku Cibona je uhvatila priključak (44:40), no gostujuća je momčad i dalje držala pristojnu udaljenost. Tako je serijom 15:6 stigla do 13 poena prednosti (59:46), najveće razike na cijelom susretu. U završnici susreta Cibona se uspjela potpuno približiti pa je tako 51 sekundu prije kraja Marko Ljubičić smanjio na 79:77. Međutim, više od toga nije išlo što se tiče Vukova, a Gorica je zasluženo stigla do pobjede.

Ivan Majcunić s 13 koševa bio je najučinkovitiji u redovima Gorice, Marko Baković dodao je 12 poena i pet skokova, dok su po 11 koševa ubacili Karlo Mikšić i Ivan Vučić.

Najbolji je kod Cibone bio Filip Bundović s 19 koševa, dok s po 15 poena dodali Damir Markota (šest skokova) i Marko Ljubičić (sedam skokova).