Suci: Dario Bel, Goran Pataki, Marjan Tomas
Kristijan Lovrić 87'
Gorica

Sjajni Goričani na Rujevici nanijeli prvi poraz Igoru Bišćanu na klupi Rijeke

Mihaela Bradovski • nedjelja, 03.02.2019.

Gorica nastavlja s odličnim igrama i u drugom dijelu sezone. Nakon što je svladala Rijeku na svom travnjaku i tako ispratila Matjaža Keka s klupe, sada je slavila i na Rujevici što je prvi poraz Igora Bišćana otkako je sjeo na riječku klupu...

Otišao je Atiemwen, ali i bez njega Gorica izgleda jako dobro. Doduše Rijeka ju je ugostila oslabljena, ali Bišćanova momčad nadala se kako može barem stvoriti pritisak na Dinamo u nastavku sezone, a već prvo kolo nastavka pokazalo je da je to vrlo teška misija.

I dok su Modri slavili protiv Rudeša čak 7:2, njihovi prvi pratitelji krenuli su u nastavak sezone domaćim porazima i sada je razlika na ljestvici ogromnih 14 bodova. Da je Rijeka slavila u zaostalom susretu u Koprivnici i sada protiv Gorice, bilo bi minus devet što još i može dovesti do neke zanimljivosti, a ovako, jako jako teško, posebno gledajući kvalitetu Modrih.

Gorica se ovom pobjedom odvojila od Hajduka na četiri boda, a upravo toliko joj bježe Osijek, Lokomotiva i Rijeka što sugerira kako će se voditi velika bitka u borbi za Europu.

Gosti su odmah na početku susreta opasno zaprijetili preko Suka čiji je udarac izblokirao Capan, ali je zato već u šestoj minuti Rijeka povela. Nakon Mamićevog ubačaja u 16 metara, najviši u skoku bio je Maxwell Acosty koji glavom šalje loptu u mrežu.

Acosty je sedam minuta kasnije imao novu priliku za povećanje prednosti, no Kahlinu je ovaj put spasila greda, kao i tri minute kasnije kada je ponovno okvir gola bio prijatelj gostiju.

Gorica se vratila u utakmicu u 30. minuti. u kaznenom prostoru srušen je Čabraja i sudac Bel pokuzuje na 11 metara gdje je precizan Lukasz Zwolinski. Do kraja prvog dijela viđena je još jedna lijepa prilika, ali u kaznenom prostoru Gorice, lopta je došla do zaboravljenog Puljića koji sa 7-8 metara puca loše.

U drugom poluvremenu Gorica je stigla do preokreta u 57. minuti. Mtčedlišvili je ubacio, Dvorneković je bio prvi na lopti i skrenuo ju je u mrežu Sluge.

Rijeka se nikako nije uspjela oporaviti od tog preokreta, jednu veću priliku promašio je Puljić dok su ostali pokušaji bili nešto bezopasniji. Zato je Gorica još jednom poentirala i to u 86. minuti kada je Kristijan Lovrić postavio konačnih 1:3.