Hrvatski Telekom Prva liga, 17. kolo, 08.12.2018, 17:30 h, Gradski stadion u Poljudu
Istra 1961

Četiri gola u drugom poluvremenu, Hajduk nakon preokreta do pobjede protiv Istre

Petar Jenjić • subota, 08.12.2018.

Nogometaši Hajduka stigli su do nove pobjede u HT Prvoj ligi, na praznom Poljudu slavili su s 3:1 protiv Istre 1961. Sva četiri pogotka vidjeli smo u drugom poluvremenu...

Do pete prvenstvene pobjede, a treće u posljednje četiri utakmice, stigao je Hajduk koji je na Poljudu bio bolji od Istre 1961 rezultatom 3:1. U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, Istra je na otvaranju nastavka uspjela povesti, ali prednost nije uspjela sačuvati. Domaćin je s tri pogotka stigao do nova tri boda.

Nije bilo prevelikih uzbuđenja u prvih 45 minuta utakmice na praznom Poljudu. Hajduk je očekivano dominirao posjedom lopte i češće bio u napadu, ali nije uspijevao probiti obranu gostujuće momčadi koji su čvrsto stajali na svojih četrdesetak metara.

Iz cijelog poluvremena najviše vrijedi izdvojiti 41. minuti i proigravanje Josipa Juranovića za Miju Caktaša koji je pucao s desetak metara, ali je njegov gotovo pa siguran pogodak blokirao Tomas Oneto.

Ono što je Istra čekala, jednu pogrešku Hajduka, dočekala je u 51. minuti. Adrian Fuentes je nakon kontre proigrao Mohameda Traorea čiji udarac brani Josip Posavec. Međutim, odbio je loptu tek do Fuentesa koji ju glavom posprema u mrežu.

Sedam minuta kasnije vratar Hajduka ponovno je morao reagirati. Glavom je odlično pucao Marin Grujević, ali Posavec je uspio zaustaviti siguran pogodak. Primirila se igra u narednih nekoliko minuta nakon čega je Hajduk stigao do poravnanja.

Igrala se 68. minuta kada je domaćin izjednačio. Nakon kornera pucao je Mijo Caktaš glavom, Josip Čondrić je uz pomoć grede obranio, ali je na odbijancu bio Stipe Vučur koji posprema loptu u gol. Nekoliko minuta kasnije Caktaš je pucao glavom, no vratar Istre odlično je obranio. U nastavku akcije Jradi je pucao preko gola.

I onda u 74. minuti domaćin je dobio penal jer je u pokušaju škarica Jradija je srušio Marin Grujević. Siguran je izvođač bio Caktaš. Pitanje pobjednika riješeno je u 84. minuti, Caktaš je lijepo proigrao Jaira koji je odigrao povratnu loptu za Ivanovskog, a Makedonac bez većih problema skrenuo loptu u gol.