Hrvatski Telekom Prva liga, 12. kolo, 26.10.2018, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 200

Mihaela Bradovski • petak, 26.10.2018.

Lokomotiva je visokom pobjedom protiv Rudeša otvorila 12. kolo HT Prve lige. Tek u drugom dijelu Lokosi su slomili otpor "domaćina" i na kraju uvjerljivo slavili...

Iznenađenja u Kranjčevićevoj nije bilo. Lokomotiva je ovaj put bila u statusu gosta kod Rudeša na stadionu na kojem obje momčadi odigravaju domaće susrete, a na kraju je visoko slavila s 4:0. Ništa neočekivano, Lokosi ove sezone igraju jako dobar nogomet, što i pokazuje ljestvica, a Rudeš je na dnu sa samo dva osvojena boda.

U ovom susretu očekivao se lagan posao za Tomićevu momčad, u najavi dvoboja trener Lokomotive je napominjao kako se neće opustiti i da će Lokosi ući u dvoboj koncentrirano i odgovorno, a malo više koncentracije ipak je nedostajalo u prvom dijelu.

Tu je Rudeš bio ravnopravan protivnik i Lokomotiva nije uspjela doći do pogotka i krenuti prema pobjedi, no drugo poluvrijeme donijelo je potpuno drugačiju sliku. Efikasni i opasni "gosti" postigli su čak četiri pogotka.

Do prvog gola stigli su u 59. minuti kada je Luka Ivanušec dobro pucao s 20-ak metara i lopta je završila iza leđa vratara Rudeša Ivana Banića.

Taj pogodak je otvorio utakmicu i nakon toga je Lokomotiva zaigrala još bolje. U 68. minuti došla je do povećanja prednosti kada je Karačić ubacio s desne strane, a Dejan Radonjić rutinski zabio za 2:0.

Netom prije pogotka u igru je ušao iskusni Ivan Krstanović i s dva pogotka zaključio je priču. Nakon dodavanja prvo Ivanušeca, a onda i Karačića dvaput je slao Banića po loptu u mrežu i postavio konačnih 4:0.

Lokomotiva je tako očekivano i potpuno zasluženo došla do visoke pobjede 4:0 i barem privremeno vratila se na drugo mjesto na ljestvici. Rudeš je još čvršće zabetoniran za posljednju poziciju i kako stvari stoje, teško će se od tamo i pomaknuti.