Hrvatski Telekom Prva liga, 11. kolo, 21.10.2018, 17:30 h, Stadion u Kranjčevićevoj

Petar Jenjić • nedjelja, 21.10.2018.

Posljednji susret 11. kola odigran je u Kranjčevićevoj gdje je do pobjede stigla Lokomotiva koja je s 2:0 bila bolja od Hajduka...

Do sedme prvenstvene pobjede, a četvrte u posljednjih pet kola, stigli su nogometaši Lokomotive koji su zasluženo u Kranjčevićevoj stigli do pobjede protiv Hajduka rezultatom 2:0. Gosti su današnjim porazom ostali na 11 bodova, upisavši četvrti poraz.

Posljednju utakmicu kola bolje je otvorila zagrebačka momčad koja je već u drugoj minuti imala jako dobru priliku. S desetak metara pucao je Myrto Uzuni, ali njegov pokušaj u korner odbija Josip Posavec. Nakon kornera Dejan Radonjić glavom je pucao preko gola. Konkretniji je bio Hajduk u narednim minutama, ali bez prevelike opasnosti po gol protivnika.

Lokosi su stigli do vodstva u 22. minuti nakon što je na četrdesetak metara loptu izgubio Jairo. Sjurio se domaćin prema suparničkom kaznenom prostoru, a Uzuni je proigrao potpuno neometanog Domagoja Drožđeka koji iz blizine matira Posavca.

Ostatak poluvremena rezultat se nije mijenjao. Hajduk je imao svoje prilike, ali nije uspijevao probiti Lokomotivinu obranu. Posljednju šansu imao je Josip Juranović u 43. minuti, ali udarac iz daljine obranio je Ivo Grbić.

Nešto ofenzivnije krenuli su gosti u drugo poluvrijeme, ali već u 52. minuti ostali su bez prvog vratara. Josip Posavec imao je problema s ozljedom pa je na gol stao Goran Blažević. Oslanjali su se gosti najviše na udarce iz daljine, ali Grbić je i dalje bio siguran.

Igrala se 69. minuta kada je sijevnula još jedna kontra Lokomotive. Dino Halilović proigrao je Uzunija koji utrčava u kazneni prostor i matira Blaževića. Pokušao je čisti pogodak s crte očistiti Domagoj Bradarić, ali nije uspio u toj namjeri.

Najbolju priliku u ostatku utakmice Hajduk je imao sedam minuta kasnije, pucao je Mijo Caktaš, ali pogodio je stativu.