Hrvatski Telekom Prva liga, 6. kolo, 02.09.2018, 18:30 h, Pula, Aldo Drosina, gledatelja: 1351
Suci: Goran Gabrilo (Split), Miro Grgić (Osijek), Goran Pataki (Đakovo)

Branimir Korać • nedjelja, 02.09.2018.

Istra 1961 i Gorica odigrali su "predigru" derbiju kola između Dinama i Rijeke, a Goričani su odnijeli sva tri boda uz novi pogodak Zwolinskog koji se nalazi na vrhu ljestvice strijelaca...

Goričani nastavljaju s dobrim igrama te su upisali novu pobjedu. Ovo im je treća u nizu, a ovaj put slavili su u gostima protiv Istre 1961. Nakon Hajduka i Rudeša bili su bolji i od Istre slaveći s 2:0, istim rezultatom u sve tri utakmice.

Puljani su u prošlom kolu remizirali kod Rijeke 3:3, ali ovdje nisu uspjeli ponoviti taj dobar nastup s Rujevice.

Opasni Atiemwen već u trećoj minuti pokušao je ambiciozno nakon što je pobjegao obrani domaćina, pucao je s nekih 20 metara, ali Landeta je bio dobro postavljen i bez problema ukrotio je njegov pokušaj.

Prvi ozbiljni pokušaj domaćina stigao je u 20. minuti kada je Grujević izveo slobodan udarac s gotovo 30 metara, snažno je opalio, nije bilo bezazleno, ali lopta je prohujala pokraj vratnice.

Prijetnje su na obje strane bile rijetke, vrlo teško dolazilo se u neke ozbiljnije prilike pa čak i ta dva prva pokušaja bila su daleko od čistih situacija. U 24. minuti još jedna solidna situacija u kojoj je Zwolinski potvrdio kako mu treba vrlo malo prostora, s ruba kaznenog prostora iznenadio je i Landetu, ali lopta nije išla u okvir gola.

Prva velika prava prilika stigla je u 27. minuti kada je Istra trebala povesti. Goričani su pogriješili na sredini terena, lopta je došla do Obenga koji odlično izbacuje u prostor Miereza, Argentinac dolazi pred Kahlinu, ali Goričin vratar sjajno brani njegov pokušaj.

Nakon toga uslijedilo je mirno razdoblje bez ikakvih prilika, a onda je za kraj prvog dijela Kristijan Lovrić zatresao gredu. Opalio je iz slobodnog udarca s više od 30 metara, Landeta nije mogao dohvatiti loptu i ona je pogodila gredu.

U drugom dijelu Gorica je prva došla do ozbiljne prijetnje i ponovno se zatresla greda, Atiemwen je ponovno bio u odličnoj poziciji, pucao je s ruba 16 metara, ali pogodio je gredu i on nakon što je to učinio Lovrić.

U zadnjih 20 minuta Goričani su ipak uspjeli zabiti dva pogotka i odnijeti pobjedu.

U 74. minuti Matija Špičić ubacio je iz kornera, najviši u skoku bio je Joey Suk koji je glavom zakucao loptu u mrežu za vodstvo gostiju. Suk je bio dobar potez Jakirovića s obzirom da je netom prije pogotka ušao u igru.

Četiri minute kasnije već je bilo 2:0. Ovaj put pogriješio je Rubić, Atiemwen se sjurio prema golu, odlično proigrao Zwolinskog koji zakucava loptu u mrežu za povećanje vodstva i svoj peti ovosezonski pogodak.

U završnici susreta Atiemwen je imao ogromnu priliku postići i treći pogodak, pobjegao je obrani, došao sam pred vratara, ali nije dobro iskontrolirao loptu i otišao je previše ukoso.

Gorica je odnijela sva tri boda, iskoristila je svoje prilika, dva puta pogodila i okvir gola te u konačnici zaslužila pobjedu.