Hrvatski Telekom Prva liga, 21. kolo, 11.02.2018, 17:00 h, Stadion Maksimir, Zagreb

Dario Dodić • nedjelja, 11.02.2018.

U posljednjoj utakmici 21. kola Hrvatski Telekom Prve lige nogometaši Lokomotive ugostili su Rudeš u Maksimiru. Susret bogat golovima završio je bez pobjednika iako će Rudešani imati prigovora na jedanaesterac iz kojeg je Lokomotiva stigla do boda...

Odličnu su utakmicu na maksimirskom stadionu odigrali Lokomotiva i Rudeš. U utakmici s četiri gola pobjednika nije bilo, završilo je 2:2. Iako se remi u konačnici čini najpoštenijim ishodom Rudešani će imati prigovora na suđenje suca Batinića u završnici dvoboja. Batinić je jednu dvojbenu situaciju okarakterizirao jedanaestercem iz kojeg je Lokomotiva stigla do boda.

Na dobrom terenu igralo se prilično otvoreno i ofenzivno, nešto bolje se u tom načinu igre snašla Lokomotiva pa je nakon lijepe akcije u 31. minuti stigla do vodstva. Lovro Majer gurnuo je loptu za mladog Nikolu Krajinovića, koji se rješava dvojice nonšalantnih braniča Rudeša i prvijencem dovodi Lokose u vodstvo.

Mogao je mladi Krajinović na otvaranju drugog dijela postići i drugi pogodak za Lokomotivu. Ponovno je loptu poslao Majer, s lijeve strane, prošla je kroz srce Rudešovog kaznenog prostora, sve do desne strane odakle Krajinović odlično ljevicom tuče, ali zaustavlja ga greda.

Živnuli su i gosti u nastavku i brzo došli do izjednačenja. Igrala se 52. minuta, Grujevićev ubačaj s desne strane nitko u sredini nije dirao, dolazi do Karla Lulića koji uklizava na drugoj vratnici i posprema je u Šemperovu mrežu za 1:1.

Rasplamsala se igra u posljednjih 15 minuta, prijetili su i Rudeš i Lokomotiva, no do gola su došli gosti. U 79. minuti nakon ubačaja s lijeve strane slabo opasnost otklanja obrana Lokomotive, lopta dolazi do Budimira, koji se lagano rješava Krstanovića i puca, lopta na putu prema mreži pogađa Musu, mijenja drastično smjer i vara Šempera, Rudeš je stigao do preokreta.

Dvije minute prije isteka regularnog vremena dogodila se situacija o kojoj će se pričati još neko vrijeme. Grujevićev start na Kneževića sudac Batinić okarakterizirao je prekršajem za najstrožu kaznu. Usporena snimka pokazuje da je Grujević klizećim startom odnio loptu, iako u obranu suca Batinića treba napomenuti kako je teško sa sigurnošću reći je li prije lopte udario u gležanj Kneževića. Precizan je s bijele točke bio Lovro Majer, za bod Lokosa.