Hrvatski Telekom Prva liga, 21. kolo, 10.02.2018, 15:00 h, Rujevica, Rijeka
Suci: Bruno Marić, Goran Loparac, Davor Kožarec; Četvrti sudac: Ante Čuljak
Leonard Zuta 89'
4:0(1:0) Istra 1961
Istra 1961

Dario Dodić • subota, 10.02.2018.

Nogometaši Rijeke u drugi dio HT Prve lige ušli su na dominantan način. U sastavu koji poprilično odudara od onog s početka sezone momčad Matjaža Keka posve je nadigrala Istru 1961 koja muku muči sa svojim problemima, završilo je 4:0...

Iako je zaista teško suditi na tako malom uzorku, a protiv momčadi koja je u iznimno velikim problemima, no Rijeka je na zaista impresivan način otvorila proljetni dio Hrvatski Telekom Prve lige. Iako je u sastavu Matjaža Keka bilo i nekih novih lica, momčad je izgledala homogeno i napadački vrlo potentno.

Istra je posljednja krenula u pripreme, nije znao Darko Raić-Sudar niti kako će mu izgledati momčad, a pitanje je hoće li kroz koji mjesec to uopće biti momčad prvoligaša, ali najavio je kako na Rujevicu ne dolazi samo odigrati utakmicu. Pokušali su Puljani zatvorenom igrom nešto ušićariti na Rujevici, ali ništa im nisu dali ofenzivno nastrojeni Riječani.

Dopali su se i novaci u momčadi, prije svih Antonio-Mirko Čolak, iako se čini kako bi Momčilo Raspopović također mogao biti veliko pojačanje. Čolak se u debiju predstavio pogotkom.

Uraganski je u utakmicu ušla Rijeka, ali neprecizni su bili u završnici. Prvo je Puljić poslao loptu kraj lijeve vratnice, da bi par minuta kasnije poslužio Kvržića, koji odličnu priliku ne koristi, lopta odlazi na gotovo identično mjesto.

I drugu je prigodu promašio Puljić, ovog puta lijepo ga je s desne strane uposlio Bradarić, ali Puljić s penala ljevicom puca vrlo neprecizno. Treća je bila sreća za Puljića i Rijeku. Igrala se 33. minuta, Dario Župarić krasnom dugom loptom u kaznenom prostoru Istre pronalazi Puljića, ovaj je prima prsima i iz voleja šalje kraj Marijana Ćorića. Bio je na lopti gostujući vratar, ali nije je uspio spriječiti da završi u golu.

Gol je opustio aktualne prvake pa su zaigrali još lepršavije u nastavku. Lijepom akcijom u tri pogotka već na startu drugog dijela podižu prednost na 2:0. Kvržić gura u prostor loptu za Čolaka, igrač Hoffenheima na posudbi u Rijeci pogađa u svom prvom nastupu za 2:0.

Posljednja dva Rijekina gola ipak su najviše impresionirala. Prvo je Matic Črnic u 56. minuti, samo pet minuta nakon ulaska u igru, prevario dvojicu čuvara i krasno pogodio s gotovo 25 metara za 3:0, da bi konačnih 4:0 u 89. minuti lijepim golom iz slobodnog udarca postavio Leonard Zuta.