Hrvatski Telekom Prva liga, 18. kolo, 04.12.2017, 18:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 300
Rudeš

Istra 1961 s igračem manje okrenula rezultat protiv Rudeša i upisala tri velika boda

Branimir Korać • ponedjeljak, 04.12.2017.

Zasluženo su hrabri Puljani stigli do pobjede protiv Rudeša iako su bili hendikepirani i igrači 40 minuta s igračem manje. Prilikom isključenja Kitanovskog Puljani su bili u rezultatskom zaostatku, ali i s igračem manje došli su do preokreta i pobjede...

Derbi začelja ostao je za kraj prve polovice prvenstva, a u njemu je Istra ugostila Rudeš i svladala ga s 2:1. Velika požrtvovnost isplatila se domaćinu koji je unatoč benrojenim problemima upisao pobjedu.

Nije se dugo čekalo na prvi pogodak. Već u osmoj minuti Rudeš je stigao do vodstva nakon što je dubinsku loptu Lulić prebacio glavom do Fenga, Kinez je bio spretniji od čuvara i dovoljno gurnuo loptu Luliću koji dolazi sam pred Ćorića i lako zabija.

Iako je Istra nakon primljenog pogotka pokušala doći do poravnanja, Rudeš je bio opasniji i više prijetio. Sredinom prvog dijela gosti su složili kontru u kojoj je pobjegao Turčin, ali previše je odugovlačio i na kraju pucao pokraj gola.

U 30. minuti velika prilika za goste, no sjajnom reakcijom pogodak je spasio Ćorić. Lulić je ubacio s lijeve strane, lopta je došla do Kamenara koji puca s 13-14 metara, ali vratar Istre refleksno brani njegov pokušaj.

Najbolju priliku za Istru propustio je u 38. minuti Tome Kitanovski koji je potpuno sam ostao na pet metara, dobio je idealnu loptu na glavu i umjesto da puca na gol, on je pokušavao pronaći nekog u sredini, neuspješno.

Dvije minute ranije Kitanovski je mogao komotno zaradio i izravni crveni karton zbog vrlo ružnog starta na Mesariću nakon kojeg je kapetan Rudeša morao napustiti igru, a Makedonac se izvukao sa žutim kartonom.

Odmah na startu drugog dijela Rudeš je morao povesti s 2:0. Idealnu loptu na sedam-osam metara dobio je Kamenar, ali iz punog trka pucao je malo preko gola.

Novi problemi za Puljane stigli su u 53. minuti. Kada nije dobio izravni crveni, Kitanovski je zaradio drugi žuti karton i to posve opravdano zbog nepotrebnog lakta na licu Kamenara.

Iako s igračem manje, Istra je stigla do poravnanja. U 65. minuti nakon velike gužve u kaznenom prostoru, Escoval je gurnuo loptu Maksimoviću, a on je šalje u donji kut za 1:1.

Tu nije bo kraj, domaćin je velikom požrtvovnošću došao do potpunog preokreta. Ofosu je primio loptu na lijevoj strani, okrenuo Lulića i snažno pucao iskosa, a lopta je "probila" Čondrića i ušla u mrežu.

Gosti su prosuli vodstvo kada se činilo da su Puljani u izgubljenoj poziciji, do kraja su očajnički pokušavali doći do pogotka, ali pokušaji tijekom velikog pritiska u završnici uglavnom su završavali u bloku. Na kraju veliko slavlje domaćina i važna pobjeda u derbiju začelja.