Hrvatski Telekom Prva liga, 16. kolo, 19.11.2017, 18:00 h, Aldo Drosina, Pula
Suci: Igor Pajač, Jerko Crnčić, Bojan Zobenica, Igor Križarić
Ante Erceg 42'
Ahmed Said 43'
Hajduk

Dario Dodić • nedjelja, 19.11.2017.

Na službenoj premijeri novog trenera Željka Kopića i novih crveno-plavih dresova Hajduk je upisao relativno laganu pobjedu na Aldu Drosini u gostima kod Istre 1961...

Hajduk je na stadionu Aldo Drosina u Puli protiv Istre 1961 predstavio nove crveno-plave dresove i novog trenera Željka Kopića. Iako novi trener nije unio revolucionarne promjene u sastav Hajduk je relativno lagano došao do pobjede koja ga je odvela na drugo mjesto Hrvatski Telekom Prve lige, ispred Osijeka i Rijeke.

Splićani nisu impresionirali, ali su već u prvih 45 minuta riješili dvoboj s Istrom pa opuštanje u nastavku ne treba zamjeriti, u ovom trenutku najvažnije za Hajduk bilo je pobijediti što su Bili uspjeli bez posebnih poteškoća.

Potpuno je dominirao gost u prvih 45 minuta, a uz vrlo dobru realizaciju pomogle su i slabe reakcije domaćih igrača. Tako je već u osmoj minuti Borja Lopez donio vodstvo Hajduku nakon što je vratar Ivušić slabo odbio loptu nakon Bašićevog slobodnog udarca, a branič Hajduka samo pospremio loptu u mrežu.

Mogao je i morao nakon nešto manje od pola sata igre Said povisiti na 2:0, sjajno se riješio danas vrlo slabog Mitrevskog i izbio pred Ivušića, Istrin vratar brani Saidov pokušaj.

Istrani su slomljeni u završnim trenucima prvog dijela. U 42. minuti Josip Radošević dugom loptom pronalazi Antu Ercega, koji se promjenom smjera rješava svog čuvara i poentira za 2:0. Nova slaba reakcija domaćih nogometaša pomogla je Hajduku doći i do trećeg gola u prvih 45. minuta. Mitrevski i Ivušić su loše reagirali, Said im krade loptu i zabija za ogromnih 3:0.

Opustili su se i pali snagom u nastavku Hajdukovci pa ne čudi da je Istra zaigrala bolje. U 50. minuti sjajno je tukao Dino Halilović s 25 metara, još bolje obranio danas vrlo dobri Dante Stipica. Imao je Hajduk još nekoliko solidnih prilika koje nije realizirao, a onda je u 66. minuti najbolji pojedinac domaćeg sastava, Tome Kitanovski, lijepo fintom prošao Radoševića i ljevicom s ruba kaznenog prostora zabio pod gredu za 1:3.

Mogla je Istra posve zakomplicirati situaciju u završnim minutama kada je Nižić nepotrebno i nespretno sapleo Ofosua u kaznenom prostoru. Ofosu je dao do znanja suigračima da sam namjerava izvesti jedanaesterac, nije se to pokazalo dobrom idejom, Stipica sjajno brani, susret je završio 1:3.