Hrvatski Telekom Prva liga, 8. kolo, 09.09.2017, 19:00 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Dalibor Mlakar, Ivica Modrić, Igor Krmar
2:1(0:0) Hajduk
Zoran Nižić 50'
Hajduk

Mihaela Bradovski • subota, 09.09.2017.

Osijek i Hajduk u Gradskom vrtu odigrali su dobru utakmicu, a Osječani su na kraju slavili s 2:1. Splićanima je presudio Eros Grezda koji je u trećoj minuti sudačke nadoknade zabio za pobjedu...

Osječani su tražili iskupljenje za poraz u prošlom kolu u Vinkovcima koji je došao neočekivano i nije im dobro sjeo. Hajduk je u Gradski vrt došao oslabljen, nema više Nikole Vlašića, a pravo nastupa nije imao Hugo Almeida i domaćin je vidio priliku za pobjedu u ovom susretu.

Vidio i uzeo, na kraju je slavio s 2:1 i iako je do pogotka došao tek u 93. minuti, zasluženo je slavio. Bio je opasniji i konkretniji, stvorio je više prilika od gostiju i ostavio bolji dojam. Očekivao se bolji nastup Splićana, no nekolicina igrača bila je indisponirana i u takvom stanju bod bi bio veliki uspjeh.

U prvih desetak minuta Osijek je stvorio nekoliko prilika pred vratima Stipice, ali mreža se nije tresla da bi u 12. minuti prvi put zaprijetio Hajduk i bio vrlo blizu pogotku. Erceg je bio na samo desetak metara od Malenice, pucao je, no vratar domaće momčadi bio je oprezan.

Na polovici prvog poluvremena veliku priliku propustio je domaćin kada je Ejupi došao sam pred Stipicu, ali loše je reagirao i vratar gostiju spašava svoju momčad.

Kako je lopta završila u korneru, iz kuta je ubacio Bočkaj, u skoku je najviši bio Barać, međutim lopta je zatresla gredu. Odmah nakon novog kornera puca i Ejupi, ali ovaj put Juranović čupa loptu s gol linije i Hajduk se spašava.

U drugom poluvremenu odmah po jedna prijetnja na svakoj strani, prije dvominutnog blitza u kojem padaju pogoci. U 50. minuti Savvas je ubacio loptu iz kornera, najviši u skoku bio je Nižić koji zabija za vodstvo gostiju. No već u sljedećoj minuti brz napad Osijeka, Ejupi je lijepo ostavio loptu za debitanta Hajradinovića, a on s ruba kaznenog prostora zabija za 1:1.

Ubrzo je s klupe Hajduka potjeran Joan Carrillo zbog prigovora, Osijek je u nastavku susreta nanizao nekoliko opasnih situacija, a do drugog pogotka došao je tek u sudačkoj nadoknadi. Boban je ubacio loptu u kazneni prostor, Mirko Marić ju je propustio za usamljenog Grezdu koji rutinski zabija za pobjedu domaćina.

S ova tri boda Osječani su se približili trećeplasiranom Hajduku na samo bod zaostatka.