Liga prvaka, kvalifikacije, 2. pretkolo, 18.07.2017, 20:00 h, Park Hall, Oswestry
Suci: Georgi Kabakov, Martin Margaritov, Georgi Doynov, Stanislav Todorov (svi Bugarska)

Dario Dodić • utorak, 18.07.2017.

Nogometaši Rijeke i u uzvratu drugog pretkola Lige prvaka svladali su velške prvake, momčad The New Saintsa, s uvjerljivih 5:1 potvrdili su prolazak u iduće pretkolo...

Adrian Cieslewicz
56'

Greg Draper
62'

Thomas Holand
65'
Scott Ruscoe
20
(do 68')
29
(do 52')
Matjaž Kek

Aktualni prvaci Hrvatske, nogometaši Rijeke, uvjerljivije su se nego u prvoj utakmici obračunali s prvakom Walesa, TNS-om. Momčad Matjaža Keka od prve je minute zagospodarila terenom i s više nego uvjerljivih 5:1 potvrdila prolaz u treće pretkolo Lige prvaka.

Trebalo je vremena nogometašima Rijeke da se priviknu na umjetnu travu u gostima, spora je podloga otežavala kombinatoriku hrvatskih prvaka, ali kvaliteta je ipak brzo isplivala na površinu.

U sedmoj minuti najavili su Ristovski i Gorgon Velšanima što im spremaju, Ristovski je prošao po desnoj strani, zavrnuo u sredinu na Gorgona čiji udarac na putu do gola blokira Rawlinson. Uzvratio je domaćin iz indirektnog udarca nakon opasne igre Mišića, pucao je Quigley, ali vrlo slabo. Slično su završili pokušaji Mateija i Gorgona, ali u 41. minuti dominacija Rijeke ipak dolazi na naplatu.

Sjajno se jednog igrača riješio Matei, zatim lijepo odigrao dupli pas s Heberom i s igračem na leđima matirao Harrisona za više nego zasluženo vodstvo Riječana.

Utakmica je tim golom bila riješena, ako je uopće bilo dvojbi nakon prvog ogleda na Rujevici. U igru je u nastavku ušao rekonvalescent Mario Gavranović i potvrdio Kekov dobar nos za izmjene. Odmah u 54. minuti na dodavanje Bradarića zabija za 2:0.

Ristovski i Gorgon ponovili su akciju s početka utakmice, ali ovog puta s puno boljim ishodom, ponovno je dodao Ristovski, a Gorgon bombom s 20-ak metara povisio na 3:0 u 61. minuti. Tri minute kasnije Gorgon uzvraća Ristovskom koji podiže na velikih 4:0.

Uspjeli su Velšani zabiti lijep počasni pogodak opuštenoj obrani Rijeke. Po desnoj je strani prošao Mullan i vratio na rub kaznenog prostora odakle Cieslewicz zabija za 4:1. Konačnih 5:1 postavio je Gavranović nakon nesebičnog dodavanja Bradarića.

TNS (Wal) 1-5 Rijeka (Cro) ALL GOALS 18/07/2017... by gameofsports