Suci: Tihomir Pejin, Kruno Šarić, Nikola Kečkiš
2:1 Istra 1961
Nikola Prelčec 83'
Istra 1961

Dario Dodić • srijeda, 17.05.2017.

Nogometaši Dinama na Maksimiru su poprilično zakomplicirali dvoboj 34. kola MAXtv Prve lige. Imali su 2:0 protiv Istre 1961, niz prilika i više od igre, a na kraju su umalo gosti došli do boda...

Malo je nedostajalo da Goran Paracki uplete svoje prste, odnosno glavu, u utrku za naslov prvaka Hrvatske. Dinamo je na Maksimiru rutinski došao do 2:0, mogao je još barem toliko golova zabiti, a na kraju Istra krasnim golom smanjuje na 2:1, a bila je centimetrima daleko od izjednačenja u 87. minuti kada je Paracki glavom mogao i morao matirati Livakovića.

No Dinamo se provukao, izvukao sva tri boda, prvenstvo je još uvijek zanimljivo, iako Rijeka i dalje odlučuje sama o svojoj sudbini.

Istrani su u Zagreb došli zavađeni s trenerom Totom, nisu ga čak ni pustili u klupski autobus pa je Istrin strateg u vlastitom aranžmanu putovao na susret s Dinamom. Pred početak susreta gostujući su se igrači okupili pred klupom, zagrlili i okrenuli leđa klupi i treneru Totu te mu tako doslovno i figurativno dali do znanja kakve osjećaje gaje prema njemu.

To zajedništvo nisu baš pokazali u prvih 45 minuta na maksimirskom travnjaku. Dinamo je dominirao od prve minute, a već je u drugoj Soudani kreirao sjajnu priliku za vodstvo Modrih. Izborio se za poziciju na rubu kaznenog prostora, gađao lijevi kut Ivušićevog gola, prevario Istrinog vratara, ali zaustavlja ga vratnica.

Desetak minuta kasnije bilo je već 1:0 za Dinamo. Dobro su po desnoj strani kombinirali Matel i Gojak, potonji u sredini pronalazi danas iznimno raspoloženog Danija Olma, čiji pokušaj kratko blokira obrana Istre. Lopta se vraća Olmu, koji uočava kapetana Antolića na rubu kaznenog prostora, šalje mu povratnu loptu, a Antolić lijevom nogom pogađa lijeve rašlje za vodstvo Dinama.

Već iz sljedeće prilike Dinamovci dolaze do novog pogotka. Igrala se 27. minuta, Antolić je pošteno prošetao jednog Istrinog igrača na lijevoj strani, a zatim poslao u sredinu oštru loptu koju štopa Hodžić, a zatim u padu šalje u gornji desni kut Istrinog gola. Činilo se da se gostima sprema katastrofa.

U nastavku su otvorenije zaigrali gosti, češće su dolazili pred Dinamov gol, ali su nekoliko dobrih prilika prokockali. U 53. minuti kapetan Roce nije dobro zahvatio loptu glavom nakon ubačaja s desne strane i šalje je daleko od Livakovićevih vrata. Uzvratio je Olmo s druge strane, s 18 metara puca jako, ali malo neprecizno, trese mrežu, ali s vanjske strane.

Nizale su se prilike s obje strane, konkretniji je bio Dinamo, ali pogodaka nije bilo sve do 84. minute kada je Prelčeca dobrom loptom uposlio Puclin. Činilo se da je suviše desno za udarac, bio je u gotovo mrtvom kutu i svi su, uključujući Livakovića, očekivali ubačaj, no Prelčec se odlučio za silovit udarac, kroz ruke Livakoviću pod gredu zabija za 2:1.

Iz sigurne situacije Dinamo je došao u opasne vode, a malo je nedostajalo da Istra u 87. minuti dođe i do remija. Stigao je ubačaj s desne strane, nebeski je visoko skočio Paracki, mogao je birati gdje će pospremiti loptu, no nije je dobro zahvatio, od Sigalija se odbija u korner. Pokušao je i Roce s 25 metara nekoliko minuta kasnije, no bezuspješno, Dinamo ipak dolazi do sva tri boda,