MAXtv Prva liga, 25. kolo, 19.03.2017, 15:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 2814
Suci: Ivan Bebek, Tomislav Petrović, Miro Grgić
Armin Hodžić 51', 90'+2'
Dinamo

Dinamo rutinski odradio posao u Puli, Armin Hodžić nastavlja zabijati

Branimir Korać • nedjelja, 19.03.2017.

Dinamo je nastavio pobjedničku seriju u MAXtv Prvoj ligi, novu pobjedu upisao je na gostovanju u Puli kod Istre 1961. Modri su slavili s glatkih 3:0 uz dva pogotka Armina Hodžića i jedan Hilala Soudanija...

Dinamo nastavlja s pritiskom prema Rijeci, odigrao je još jednu dobru utakmicu i stigao do tri boda. Na Aldu Drosini svladao je Istru 1961 s 3:0 u susretu u kojem je bio dosta bolji protivnik, kontrolirao je igru i na kraju zasluženo slavio. Modri su do tri boda došli i lakše od očekivanja, dobro su iskoristili pružene prilike te nisu ostavili previše šansi domaćinu za iznenađenje.

Sigurno je tome pomogao i rani pogodak, već u 15. minuti Dinamo je imao prednost zahvaljujući golu Soudanija. Moro je napravio dobar posao, oduzeo je loptu koju je proslijedio do Hodžića, ovaj pronalazi Soudanija, a Dinamov Alžirac s 14-15 metara zabija za vodstvo.

Do povećanja vodstva Modri su mogli doći pet minuta kasnije kada je Ćorić glavom pucao pokraj gola nakon što je dobro ubacio Moro.

Do kraja prvog dijela Modri su bez problema kontrolirali igru, no nisu stvorili previše prilika za povećanje prednost.

U drugi dio Istra je ušla dobrim pokušajem Gržana koji se našao na pravom mjestu nakon odbijene lopte, bivši igrač Zadra i Lokomotive snažno je pucao, ali lopta je otišla preko gola.

Nije se dugo čekalo na drugi pogodak gostiju, u 54. minuti Sammir je pronašao Hodžića koji udarcem izvan kaznenog prostora još jednom šalje loptu iza leđa Ivušića.

U nastavku susreta Istra je bila potpuno bezopasna, nije opasno zaprijetila golu Zagorca, a u sudačkoj nadoknadi Hodžić je pobjegao obrani domaćina nakon sjajne dugačke lopte koju je poslao Moro te prebacio Ivušića za konačnih 3:0.

Rutinski odrađen posao u Puli uz nastavak impresivnog golgeterskog niza Hodžića koji zabija kao na pokretnoj traci.