MAXtv Prva liga, 23. kolo, 05.03.2017, 15:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 4959

Branimir Korać • nedjelja, 05.03.2017.

U derbiju 23. kola MAXtv Prve lige Osijek je ugostio Hajduk i upisao pobjedu 2:1. Muzafer Ejupi bio je strijelac oba pogotka čime su se Slavonci bodovno izjednačili sa Splićanima na ljestvici. Jedini pogodak za Hajduk postigao je Futacs u sudačkoj nadoknadi...

Loš nastup Hajduka u Gradskom vrtu u vrlo važnoj utakmici za obje momčadi. Domaćin je bio raspoloženiji, agresivniji i konkretniji, izgledao je bolje na travnjaku i zasluženo je slavio. Dvije pogreške Ismajlija i Savvasa bile su kobne za goste, oba puta kaznio ih je Muzafer Ejupi.

Od početka susreta Osječani su izgledali kao momčad koja više želi ovu pobjedu. Hajduk je dobro izgledao u obrambenoj fazi, odbijao je napade domaćina, ali u igri s loptom nije bio tako kvalitetan.

Već u četvrtoj minuti domaćin je opasno zaprijetio preko raspoloženog Ejupija koji je primio loptu prebačenu od strane Bobana, no udarac s 11-12 metara nije bio precizan.

Prvi zicer na susretu domaćin je imao u 16. minuti. Odličan ubačaj Barišića s lijevog boka završio je kod Kneževića koji šalje loptu prema golu, ali Kvesić je u posljednji trenutak izbacuje u korner.

Hajduk je prvi put ozbiljnije krenuo prema Mikuliću nakon 20-ak minuta igre, moglo je biti opasno da je Said malo kvalitetnije završio akciju su Vlašićem, ovako je njegov pokušaj pokupio osječki vratar.

Do kraja prvog dijela Hajduk je imao nekoliko pokušaja iz slobodnih udaraca preko Hamze Barryja, no nijedan nije bio posebno opasan. Domaćin s druge strane izuzev odugovlačenja Lope u završnici poluvremena, nije stvorio konkretniju prijetnju.

Splićani su mogli povesti na startu drugog dijela kada je nakon dobre akcije Futacs bio u solidnoj poziciji, nije loše ciljao suprotni kut, međutim lopta je pogodila vanjski dio vratnice i otišla izvan terena.

U 62. minuti Osječani su poveli. Ismajli je u kaznenom prostoru zakasnio sa startom i uklizao na Ejupija, a Bebek je pokazao na 11 metara. Kazneni udarac izveo je upravo Ejupi i doveo Osijek u vodstvo.

Iako su bili u zaostatku, gosti nisu uspjeli stvoriti pritisak prema domaćem golu. Deset minuta prije kraja pitanje pobjednika je riješeno, Savvas je napravio veliku pogrešku na sredini terena, Lopa je izbacio Ejupija koji na 30 metara zaobilazi istrčalog Stipicu i pogađa praznu mrežu.

U završnici susreta Perošević je mogao povećati prednost, ali loše je pucao iz dobre pozicije, a Hajduk je smanjio na konačnih 2:1 na samom kraju susreta kada je Tudor glavom proigrao Futacsa, a Mađar lako poentirao pokraj Mikulića.

Zaslužena pobjeda Osijeka koji se tako bodovno izjednačio s Hajdukom, a Splićani i dalje imaju problem s nastupima u gostima gdje imaju dosta problema.